Avaleht Nõuanded HEA NÕUANNE I Kuidas valmistuda lapsega esimest korda juuksurisse minekuks?
HEA NÕUANNE I Kuidas valmistuda lapsega esimest korda juuksurisse minekuks?

HEA NÕUANNE I Kuidas valmistuda lapsega esimest korda juuksurisse minekuks?

Võlumaa ilusalongi juhataja Marika Liik räägib, kuidas lapse esimest käiku juuksurisse teha mugavaks ja positiivseks sündmuseks. Selleks, et esimene juukselõikus annaks lapsele head emotsioonid, tuleb lapsevanemal pisut ettevalmistusi teha.

Millal lõigata?

„Igal lapsel on erinev juuksekasvu kiirus ja on täiesti loomulik, et mõni vajab juba vastsündinud beebina tukalõikust ja mõne lapse puhul tuleb esimest korda juuksurisse tulla alles kaheaastasena,“ ütleb Marika Liik Võlumaa ilusalongist. Juuksur ütleb, et esimest korda tuleks juuksurisse tulla siis kui juuste pikkus on hakanud last segama.

Ettevalmistused esimeseks juukselõikuseks

Juukselõikus on lapsele täiesti uus kogemus ja lapsevanem mängib olulist rolli, et see kogemus saaks positiivne. Mida siis arvesse tuleb võtta?

  • Vii laps enne tegelikku juukselõikuse aega juba salongiga tutvuma. Nii saab ta eesootavaga lähemalt tuttavaks, kuuleb salongis helisid, näeb fööne, kääre, juukselõikusmasinaid ja saab proovida juukselõikuskeepi.
  • Kindlasti võta kaasa varusärk. Seda juhuks kui laps ei soovi juukselõikuseks keepi ümber, siis saad juuksekarvadest torkiva särgi pärast lõikust ära vahetada.
  • Võimalusel minge pärast salongi otse koju, et lapsel ülejäänud juuksekarvad maha pesta. Nii ei jää lapsel pärast juuksurit torkivat tunnet riietesse.
  • Pisikestele lastele ei ole soovitav trendilõikuseid teha, sest need võtavad pikalt aega ja on lapsele tüütu. Võlusõna on esmaste lõikuste puhul kiirus.
  • Aeg juukselõikuseks olgu lapsele sobiv. Ärge valige uinakuaega, suupisteaega ega söögiaega, vaid aeg, mil laps on harjunud mängima, tegutsema.
  • Võta kaasa lapse lemmikmänguasi, millele ta saab keskenduda ja mis annab talle turvatunde.

„Mida lõbusamaks lapsevanem esimese käigu juuksurisse teeb oma lapsele, seda lihtsam on tal edaspidi lapsega juuksuris käia,“ kinnitab kogenud juuksur.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga