Avaleht Reis&Puhkus Antarktikasse suunduv Tiit Pruuli hakkab reisist live-blogi pidama
Antarktikasse suunduv Tiit Pruuli hakkab reisist live-blogi pidama

Antarktikasse suunduv Tiit Pruuli hakkab reisist live-blogi pidama

Tiit Pruuli
Fotod: Go Travel

Reisiguru Tiit Pruuli veedab jõulud ja aastavahetuse koos perega maailma ligipääsmatumas maailmajaos Antarktikas ning vahendab sealt Go Traveli reisiblogi kaudu otse reisimuljeid.

Tiit Pruuli, tema abikaasa Maris ja poeg Jaan Joonatan reisivad Antarktikasse ekspeditsioonilaevaga Sea Spirit. Nendega ühineb veel väike grupp eestlasest reisihuvilisi, kes on otsustanud end maailma kõrgeimate lainete ja tormisemate tuultega seiklusel proovile panna.

“Kuna 14. detsembril möödus muuhulgas 106 aastat sellest, mil Norra maadeuurija Roald Amundsen esimese inimesena lõunapoolusele jõudis, on paslik reisikotte pakkima hakata ning blogisse esimesed postitused teha,” ütles Pruuli.

“Kes soovib meie seiklustele kaasa elada, siis veebileht on püsti ning ootab lugejaid. Kuigi mobiililevi kogu reisi jooksul ilmselgelt ei ole, loodame satelliittelefoni abil võimaluse korral iga päev oma läbielamistest postitada,” lisas Pruuli.

Ehkki seikluse alguseni 22. detsembril on veel pisut aega, plaanib Pruuli juba järgmist Antarktika-ekspeditsiooni, seda koos teadlase ja poliitiku Andres Tarandiga.

“See saab olema tõeliselt unikaalne Antarktika-kogemus, sest Andres Tarand talvitus teadlasena Antarktika uurimisjaamas Molodjožnaja aastatel 1968–1970,” rääkis Pruuli. “Seetõttu on tema seltskond sel reisil hindamatu väärtusega. Kes soovib kaasa minna, võiks juba aegsasti Go Travelisse pöörduda, sest kohtade arv on piiratud.”

Selleaastane Antarktika-reis algab Tallinnast, kust lennatakse maailma kõige lõunapoolsemasse linna Ushuaiasse. Seal läheb reisiseltskond jõulu esimesel pühal ekspeditsioonilaevale, millega seilatakse läbi Beagle’i kanali, mööda Tulemaa saarest ning Drake’i väina kaudu Antarktika poolsaareni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga