Avaleht Reis&Puhkus Viking Line’il oli mullu ligi 200 000 reisijat rohkem kui 2012. aastal
Viking Line’il oli mullu ligi 200 000 reisijat rohkem kui 2012. aastal

Viking Line’il oli mullu ligi 200 000 reisijat rohkem kui 2012. aastal

Foto: Viking Line
Foto: Viking Line

Läänemerel opereeriva Viking Line’i laevadel reisis eelmisel kalendriaastal kokku rohkem kui 6,53 miljonit inimest. Võrreldes 2012. aasta 6,35 miljoni reisijaga tähendas see ligi 3%-list tõusu. Samuti kasvas kaubavedude maht, olles kokku 119 704 kaubaühikut ehk 2,4% rohkem kui eelmisel aastal.

Märkimisväärse tõusu reisijate arvus tõi Turu ja Stockholmi vahelisel liinil alustanud, veeldatud maagaasil sõitev ja moodsa disainiga kruiisilaev Viking Grace. Koos samal liinil opereeriva Amorellaga sõidutati kahe Põhjamaa vahel kokku 2,09 miljonit reisijat. See on ligi 20% rohkem kui eelmisel aastal, mil Viking Line’i alused teenindasid 1,75 miljonit klienti. Laevafirma turuosa antud liinil kasvas aasta lõpuks koguni 57,3%-ni.

Ka Tallinn-Helsingi liinil vedas Viking Line rohkem inimesi kui 2012. aastal. Eesti ja Soome vahel sõitis kokku 1 856 703 reisijat ehk 1,3% või 23 554 inimest rohkem kui aasta varem.

Kruiisilaev Viking Cinderella, mis tavapäraselt teeb päevakruiise Stockholmist Läänemerele ning eelmisel aastal võõrustas 840 000 Rootsi klienti, külastas mullu detsembris ka Helsingi-Tallinn liini. Aasta jooksul sõitis Cinderella kaks korda ka Riiga ning tegi kaks erikruiisi, kus Riiast jätkati teekonda Visby saarele. Kalendriaasta eelviimasel päeval tegi alus veel laevafirma esimese katsetuse Venemaa turule, alustades Peterburist neljapäevast charter-kruiisi.

Täpsem info Viking Line’i 2013. majandusaasta tulemuste kohta antakse välja 13. veebruaril. Aruandes tuuakse välja ka reisilaev Isabella aprillis toimunud müügi mõju kontsernile.

Viking Line Abp on Soome juhtiv reisiparvlaevaliikluse kontsern, mis opereerib Läänemerel alates 1959. aastast. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda laiaulatuslikku, taskukohast ja turvalist reisijate- ja kaubavedu, millega kaasnevad esmaklassilised vaba aja veetmise võimalused, kliendisõbralik teenindus, maitsev toit ja atraktiivsed ostuelamused. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Helsingi börsil alates 1995. aastast. Viking Line’i tegevuspiirkond on Läänemeri, peamised sihtturud on Soome, Rootsi ja Balti riigid, kus opereerib kokku seitse laeva.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga