Avaleht Reis&Puhkus Elroni elektrirongidega tehti mullu 2,33 miljonit reisi
Elroni elektrirongidega tehti mullu 2,33 miljonit reisi

Elroni elektrirongidega tehti mullu 2,33 miljonit reisi

Elroni elektrirongidega tehti mullu 2,33 miljonit reisi. Piletitulu kasvas eelmisel aastal 2012. aastaga võrreldes 6 protsenti ehk 2,22 miljoni euroni.

„Reisijate arvu 2012. aastaga võrreldes samale tasemel jäämine ning kuueprotsendiline piletitulu kasv on hea tulemus, sest veel eelmise aasta esimeses pooles näitajad langesid,“ selgitas Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip. „Eelmise aasta alguses oli reisijate arv elektrirongides languses. Aasta teisel poolel suutsime tänu uutele rongidele reisijate arvu kasvatada, mille tulemusel jäi mullu elektrirongidega tehtud reiside arv 2012. aastaga samale tasemele. Rongiga reisimine on eelkõige tänu uutele rongidele muutunud mugavamaks ja atraktiivsemaks.“

Andrus Ossip märkis, et eelmise aasta keskpaigani kestnud reisijate arvu langus oli tingitud raudtee renoveerimistöödest ning füüsiliselt vananenud rongidest. „Alates novembrist, mil lõppesid raudtee renoveerimistööd ning võtsime kasutusele uued, kiiremad sõiduplaanid, on keskmine sõitjate arvu kasv kuus olnud ligi 40%,“ sõnas Andrus Ossip. „Reisijate kasvu põhjuseks on kindlasti ka Tallinna linnaga sõlmitud leping, mille kohaselt on Tallinna elanikel linna piires tehtavad sõidud tasuta.“

„Käesolevaks aastaks oleme planeerinud 20%lise reiside arvu kasvu – Elroni elektrirongidega tehtavate reiside arvuks oleme planeerinud 2,8 miljonit ning piletituluks 2,8 miljonit eurot,” ütles Andrus Ossip. „Diiselrongidega tehakse tänavu prognoosi kohaselt vähemalt 2,4 miljonit reisi ja piletulu ootame 5,5 miljonit eurot.”

Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron (www.elron.ee) all tegutsev riigile kuuluv ühistranspordiettevõte, mis pakub alates 1. jaanuarist 2014 uute Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongidega reisijaveoteenust kõigil Eesti siseriiklikel rongiliinidel. Elron kasutab 18 elektrirongi ja hetkel 14 diiselrongi. Järgneva 5 kuu jooksul lisandub veel 6 uut diiselrongi. Elron plaanib sellel aastal veda 5,2 miljonit reisijat. Ettevõttes on 225 töötajat.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga