Avaleht Reis&Puhkus Venemaa turistide arv Peterburi liinil püstitas uue rekordi
Venemaa turistide arv Peterburi liinil püstitas uue rekordi

Venemaa turistide arv Peterburi liinil püstitas uue rekordi

Foto: Lux Express

Venemaa pikad pühad kasvatasid turistide arvu Eestis ning Peterburi liinidel suurenes Lux Expressi reisijate arv ligi veerandi võrra, püstitades uue rekordi.

“Vene turistidele meeldib veeta pühi Eestis. Aastavahetusel ja Venemaa pühade ajal kasvas reisijate arv meie Peterburi liinidel 22% ja Venemaa kodanikest reisijaid oli 24% enam kui mullu. Tihti olid meie bussid juba varakult eelmüügist täis müüdud, samuti ka täiendavad väljumised,” sõnas Lux Expressi müügi- ja turundusjuht Anna Širinskaja.

Venemaa reisijate arv kasvab Lux Expressi liinidel pidevalt, kuid tänavu püstitas see uue rekordi. Pühade ajaks lisas Lux Express Tallinn-Peterburi liinile 51 lisareisi ehk üle 2500 täiendava istekoha.

Kõige populaarsemaks sihtkohaks oli Venemaa turistide seas Tallinn, kuid reisijaid jagus ka Ida-Virumaale, eelkõige Narva ja selle ümbrusesse. Suvel avas Lux Express uue liini Peterburi ja Jõhvi vahel peatustega Narvas ja Ida-Virumaal. Uus liin on reisijate seas väga populaarne, kuna sihtkohta jõuab kiirelt ja mugavalt.

Positiivset mõju Venemaa turistide arvu kasvule avaldavad nii tugevam rubla kurss kui ka paremad bussiühendused Venemaa ja Eesti vahel. “Ajad, kui reisija oli valmis oma päevakava sättima rongi või bussi sõidugraafiku järgi on möödas ning reisija tahab ise valida, millal sõita. Seetõttu oleme ka oma sõidugraafikud muutnud oluliselt tihedamaks ja mugavamaks,” selgitas Širinskaja.

“Kaasaegne reisija ootab mugavust ja kiirust. Oleme ennast Venemaa turul tõestanud ja reisijad hindavad meie busside mugavust ja ühenduste kiirust, aga ka seda, et meie bussid läbivad Venemaa-Eesti piiri kiiresti ja tõrgeteta,” ütles Širinskaja.

Lux Express tõi Tallinn-Peterburi liinile möödunud aasta keskpaigas ka uued Lux Express Lounge kontseptsiooniga bussid ning Širinskaja sõnul on privaatsust ja mugavust pakkuvad Lounge-istekohad reisijate poolt hästi vastu võetud.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga