Avaleht Reis&Puhkus Saaremaal oli rekordiline kruiisisuvi
Saaremaal oli rekordiline kruiisisuvi

Saaremaal oli rekordiline kruiisisuvi

Tänavune kruiisisuvi oli Saaremaale rekordiline – kruiisilaevad peatusid Saaremaa sadamas 14 korda ja tõid saarega tutvuma 6456 turisti. Läbi aegade parima hooaja näitajatega on Saaremaa tõusnud Läänemere väiksemate kruiisisihtkohtade hulgas arvestatavale positsioonile.

Põhiline osa Saaremaad väisanud reisijatest pärinesid Suurbritanniast – briti kodanike osakaal kõigist kruiisituristidest oli 46 protsenti. Järgnesid sakslased 21 ning rootslased 18 protsendiga. Soomlaste ja ameeriklaste osaks jäi vastavalt kümme ja kaks protsenti.

“Tänavune aasta tõi Saaremaa sadamale veel rekordeid – Saaremaal peatus 231 meetri pikkune laev Artania, mis on seni kõige pikem sadamas olnud laev ja ületas isegi 200-meetrise kai enda pikkuse,” ütles Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.

Hooaja jooksul külastas Saaremaa sadamat üheksa kruiisifirma üheksa laeva, kolmele firmale ja nende klientidele oli see esmakordne kogemus Eestimaad Saaremaa vahendusel avastada. Ülejäänud operaatorid on Saaremaad külastanud ka eelnevatel hooaegadel.

Tänavuse hooaja esimene kruiisilaev, 26. mail kell 13 saabunud Deutschland peatus Saaremaal ligi ööpäeva ja lahkus sadamast 27. mail kell 12. Ülejäänud ristluslaevad lahkusid sadamast saabumisega samal päeval.

Järgmiseks aastaks on oktoobri alguse seisuga broneeritud 10 kruiisilaevakülastust kuue erineva laevaga. Ühe laeva jaoks on tegu esmakordse Saaremaa külastamisega.

Kaheksa hooaja jooksul alates Saaremaa sadama avamisest 2006. aastal on sadamas peatunud 18 kruiisifirma 25 erinevat laeva. Kokku on Saaremaa sadamasse tehtud 51 laevakülastust.Saarega on tutvunud 25 332 kruiisireisijat.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga