1. Avaleht
  2. Reis
  3. Rongisõitude arv on sel aastal kasvanud viiendiku võrra
Rongisõitude arv on sel aastal kasvanud viiendiku võrra

Rongisõitude arv on sel aastal kasvanud viiendiku võrra

Elroni rongidega on üheksa kuuga tehtud 5,3 miljonit sõitu, mis on 19% rohkem kui möödunud aastal samal perioodil. Reisijate arv on kasvanud kõikidel liinidel ning kõige enam Tallinna-Tartu liinil.

„Rongiga liiklemine on üha populaarsem ning on näha, et eriti armastavad reisijad kiireid ekspressühendusi – just nendel liinidel on sõitude arv kõige enam kasvanud,“ kommenteeris Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Ta lisas, et rongisõidu eelistamisel on palju erinevaid põhjuseid: „Tihti tuuakse välja, et rong on kiire, ohutu ja keskkonnasäästlik. Loomulikult ei saa mööda vaadata ka rahalisest kokkuhoiust võrreldes autosõiduga, kuid aina enam on ka inimesi, kes mõistavad, et rongi või ühistranspordi kasutamine laiemalt aitab toetada ka tervislikku eluviisi – igapäevane liikumine on selle juures väga oluline ning hommikune rongijaama kõndimine saab seda rolli väga edukalt täita.“

Septembris teenindas Elron 616 000 sõitjat, mis on 6% rohkem kui aasta varem. „Viimastel kuudel on meid väga palju mõjutanud Tallinna-Keila raudteelõigu ehitustööd, mistõttu ei ole me saanud oma klientidele pakkuda piisavalt tihedat sõiduplaani. Õnneks see muutub juba peagi. Tänu sellele saame öelda, et sõitjate arvu kasv jätkub ka edaspidi ning aasta lõpuks teenindame üle seitsme miljoni reisija,“ sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht.

Reisijate arv on kasvanud kõikidel suundadel – enim on sõitjad kasutanud Tallinna-Turba (897 000), Tallinna-Paldiski (873 000) ja Tallinna-Tartu (886 000) liine. Kõige kiirem kasv on olnud Tallinna-Tartu (+42%), Tallinna-Narva (+30%) ja Tallinna-Viljandi (+23%) liinidel.

„Arusaadavalt tähendab sõitjate arvu kasv seda, et vajadus uute rongide järele on väga suur. Hiljuti kiitis valitsus heaks kümne täiendava elektrirongi soetamise, tänu millele suureneb Elroni rongipark lähiaastatel kokku 16 uue mugava rongi võrra. Teeme juba täna ettevalmistusi, et esimesed neist kahe aasta pärast liinile jõuaksid, sest vaid seeläbi saame rongiliikluse muuta senisest veelgi tihedamaks ja mugavamaks ,“ lisas Kongo.

Head Uudised GoodNews