Avaleht Huvitav Rakendused, mis võiksid olla iga ema telefonis
Rakendused, mis võiksid olla iga ema telefonis

Rakendused, mis võiksid olla iga ema telefonis

Emadepäev on kohe käes ning igal emal on omad nipid, kuidas igapäevaseid toimetusi kõige hõlpsamalt hallata. Ema nutitelefoni avades leiab sealt alati hulganisti appe, milleta hakkama saamine võib mõnele tunduda lausa võimatu.

“Emad on väga leidlikud ja oskavad erinevaid rakendusi ning võimalusi oma kasuks tööle panna,” rääkis Samsung Eesti mobiilidivisioni juht Antti Aasma. “Kuigi leidub ka väga palju erinevaid rakendusi nii vastsetele emadele kui aja planeerimist hõlbustavaid võimalusi, siis vahel peituvad väiksed elu lihtsamaks tegevad võimalused hoopis mujal,” vihjas Aasma ning tõi välja viis rakenduste gruppi, mis on tänase kiire elutempo juures emadele suurimateks abimeesteks.

Kui ka Sinu ema kasutab nutitelefoni, siis vaata, kas temal on need rakendused olemas!

Mängude rakendused

“Julgen väita, et iga ema on mingil ajaperioodil vähemalt ühe mängu oma telefoni tõmmanud,” sõnas Aasma. Olgu selleks Talking Tom või mõni muu täiskasvanutele mõistmatu loom – arstikabineti ukse taga või pikal autosõidul tasuvad need igal juhul kuhjaga ära! Kas olete proovinud, kui kaua võib laps jutustada nutiseadmes tema kõnet kordava loomaga? Väga kaua…

Sotsiaalmeedia kontod

Tunne huvi, mida Su laps sotsiaalmeedias teeb. Lapsed ei adu tihtipeale seda filtrit, mis on reaalsus ja mis on virtuaalsus ning jagavad sotsiaalmeedias kõike, mõistmata, et tegelikult jõuab sisu kümnete, sadade või isegi tuhandete silmapaarideni. “Õpi kindlasti Facebooki, Instagrami või Snapchati, aga ka teisi sotsiaalmeedia kanaleid vähemalt nii palju tundma, et saaksid luua oma lapsele turvalisema keskkonna ning vajadusel juhendada, kuidas internetiavarustes tegutseda,” soovitab Samsungi ekspert.

Transpordirakendused

Emadel on tihtipeale vaja lapsi viia lasteaeda ja kooli, sünnipäevadele, trennidesse-huviringidesse ja kuhu iganes veel. Appi tulevad nii Waze, Trafi kui teised liiklemist hõlbustavad abimehed. Antti Aasma selgitas, et kui Waze näitab reaalajas ummikute asukohti linnas, siis Trafi suudab teha sama ühistranspordi osas. Nii saab bussipeatusse jõudes alati kontrollida, kui kaugel on oodatav buss ning millal ta tegelikult saabuma peaks.

E-poed

Perega poe külastamine pärast aktiivset päeva on paljudele suureks katsumuseks. “Õnneks on täna tehtud elu vähemalt suuremates linnades sedavõrd mugavaks, et pikki ja väsitavaid ostureise toidukauplusesse ei pea tegemagi,” märkis Aasma. Tasub vaid salvestada oma nutiseadme otsingumootorisse e-poodide, nagu näiteks e-Maxima, e-Selver või mõne muu kaupluse lehekülg ning kõik vajalik tuuakse sobival ajal koju kätte.

Söök otse koju

Wolt, Tellitoit või muu toidukuller võib teine kord olla väga suureks abiks, kui tahaks just oma kodus nautida koos perega hõrke restoranimaitseid. Antti Aasma soovitas aeg-ajalt võtta see võimalus ja jätta aeganõudev toiduvalmistamine teiste hooleks: “Emad, te saate selleks kuluva aja veeta hoopis oma lastega mängides või maailma asju arutades – võtke see aeg, sest see on seda väärt!”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga