Avaleht Nõuanded OLE TEADLIK I Vead, mis viivad liikluskindlustuse lepingust tulenevate nõuete tagasilükkamiseni
OLE TEADLIK I Vead, mis viivad liikluskindlustuse lepingust tulenevate nõuete tagasilükkamiseni

OLE TEADLIK I Vead, mis viivad liikluskindlustuse lepingust tulenevate nõuete tagasilükkamiseni

Kas soovite teada liikluskindlustuse lepingust tulenevate nõuete tagasilükkamise põhjusi? Kindlustuslepingust tulenevad nõuded võivad osutuda keeruliseks protsessiks, kuid tegelikult on see vägagi saavutatav ja lihtne. Ilma õigete teadmisteta võite põrkuda mõningatele takistustele ja teid võib ees oodata nõude tagasilükkamine.

Foto: Shutterstock.com

Alljärgnevalt toome välja mõned nõude esitamisel tehtavad levinumad vead ja eksimused, mis võivad põhjustada kahjunõude tagasilükkamise.

Tõendite ebapiisav dokumenteerimine

Kui teie kindlustatud autol tekib kahjustusi, on oluline kõik juhtunu selgelt ja korralikult dokumenteerida. See hõlmab fotode või videote tegemist nii autost kui ka ümbritsevatest aladest, samuti õnnetuse või muu olukorra tagajärjel tekkinud kahjustustest. Nõude lahendamiseks on oluline, et teil oleksid kõik kahjud selgelt dokumenteeritud. Sellise dokumentatsiooni esitamata jätmine on üks levinumaid põhjusi, miks kindlustusnõuded tagasi lükatakse, sest ilma selleta ei saa teie kahjunõude vastavust kontrollida.

Oluline on kõik juhtunu selgelt ja korralikult dokumenteerida.

Kahjunõude esitamisega viivitamine

Pärast arstiabi saamist ja politsei teavitamist on kindlustusfirma teavitamine liiklusõnnetuse või muu olukorra tõttu teie autole tekkinud kahjustustest kõige olulisem samm sellise olukorra järelmõjudega tegelemiseks. Oluline on pöörduda oma kindlustusseltsi poole esimesel võimalusel, sest viivitamine teavitamisel loob teile takistusi kahjukäsitlusprotsessis ja võib viia teie kindlustusnõude tagasilükkamiseni.

Oluline on pöörduda oma kindlustusseltsi poole esimesel võimalusel.

Esmase teavituse esitamata jätmine

Kui teie auto on sattunud õnnetusse, on oluline teavitada politseid ja registreerida esimene teabearuanne toimunud sündmuste jäädvustusena. Mõned üritavad lahendada asja kolmanda osapoolega otse, ilma vastavaid ametivõime teavitamata. See võib aga kahjukäsitluse protsessi negatiivselt mõjutada ja kaasa tuua nõude tagasilükkamise. Seetõttu on oluline veenduda, et olete õnnetuse korral registreerinud esimese teabearuande kohalikus politseijaoskonnas.

Õnnetuspaigalt ärasõit

Nagu on oluline ametivõime juhtunust teavitada, on ka olukorraga tegelemiseks oluline olla vastutustundlik kodanik ja viibida õnnetuskohal, mitte sündmuskohalt põgeneda. Kui põgenete sündmuskohalt ja ei viibi kohal, et asjakohaseid tõendeid või vastuseid ametivõimudele esitada, lükatakse teie kindlustusnõue tõenäoliselt tagasi.

Lühidalt kokku – Kindlustusnõude esitamine võib olla ladus protsess. Kahjunõude edukaks esitamiseks on oluline olla vastutustundlik ja järgida kõiki vajalikke seadusi ja samme. Nende teadmiste korral saate vajaduse korral kahjunõude tõenäoliselt edukalt esitada. Kui teil nüüd puudub liikluskindlustus või kaskokindlustus või siis hakkab lähiajal läbi saama, siis vaadake Jepp veebikeskkonda, see on platvorm kust saate võrrelda erinevaid kindlustuspakkumisi ja võimalik leida endale sobivaim kindlustus.