1. Avaleht
  2. Huvitav
  3. OLE TEADLIK I 6 ootamatut olukorda kodus ja aias, mille eest kindlustus kaitseb
OLE TEADLIK I 6 ootamatut olukorda kodus ja aias, mille eest kindlustus kaitseb

OLE TEADLIK I 6 ootamatut olukorda kodus ja aias, mille eest kindlustus kaitseb

Kodukindlustus kaitseb muuhulgas mitmete ootamatute juhtumite eest, millest mõnda ei oska ettegi kujutada. Välihooajal sagenevad õnnetused sageli just koduaias – tihti on need seotud grillimise või tormiga, kuid reaalsed on ka näiteks olukorrad, kus karu lõhub mesitaru või katusetööde käigus hävivad ilutaimed.

ERGO kodukindlustuse tootejuht Annika Mällo soovitab kindlustades täpselt läbi mõelda, kas soovitakse kaitsta ainult kinnisvara või näiteks ka kodus ja aias olevaid asju. „Enamik kodukindlustuspakette sisaldab tulekahju, tormi, üleujutuse, torustiku purunemise ja vandalismi kaitseid. Kõige laiema kaitse saab siis, kui on lisaks valitud koguriskikindlustus, mis katab kõik muud õnnetused, mis pole kindlustustingimustes välistatud.”

ERGO toob välja kuus olukorda, millega koduomanikud võivad alanud välihooajal lisaks klassikalistele õnnetusjuhtumitele silmitsi seista.

Ehitustööde tõttu hävinenud ilutaimed

Paljud koduomanikud rajavad kodu ümber kauni iluaia. Kui purunenud torustiku või ära lennanud katuse tõttu vajab hoone aga ettenägematuid ehitustöid ja seetõttu hävineb maja ümbritsev ilutaimestik, kuulub see kodukindlustuse juhtumi alla ning saab koduomanikule hüvitatud.

Metsloomade tekitatud kahjud koduaias

Metsa lähedal elavad koduomanikud satuvad aeg-ajalt olukordadesse, kus õnnetus on juhtunud metslooma külaskäigu tõttu. Näiteks võib põder lõhkuda koduaia, karu rünnata mesitaru või metskitsed hävitada rookatust. Mägrad ja rebased on aga vahele jäänud suvilatesse uru ehitamisega.

Katki puuritud veetoru

Kevadel võetakse sageli ette kodu värskendamine ja tegeletakse erinevate parandustöödega. Nii sagenevad ka juhtumid, kus kogemata puuritakse läbi veetoru, mis peitis end seina taga.

Koera toidumürgitus

Lisaks kodule soovivad paljud kindlustada oma lemmikloomi. Selleks pakub kaitset lemmikloomakindlustus, mis on abiks siis, kui lemmikloom haigestub, satub õnnetusse, läheb kaduma või kurvemal juhul hukkub. Alati saab ka ise võimalikult palju ära teha, et sõber oleks kaitstud. Näiteks välihooajal veendu, et koer oleks jalutama minnes kindlalt rihma otsas. Koduaias grillides tasub aga silmas pidada, et grillijäägid pole koeratoit.

Lendu läinud katus

Suvehooajal sagenevad tormikahjud. Tugevatele tuultele jäävad pahatihti ette koduhoovil olevad esemed: nii võib grill vahetada asukohta ja saada tugevalt kahjustada või pesukuivatusrest naabri aeda lennata. Mõni koduomanik on tormi tõttu ilma jäänud suisa maja katusest, mis omakorda aias ringi lennates võib maha niita heki ja taimestiku. Kindlasti tasub välihooajal veenduda, et aias poleks midagi niisama ripakil – pane lahtised asjad kuuri alla peitu või majja ära. Seda lisaks tormile ka kriisiajal sagenevate varguste pärast.

Äikesetabamusest kärssama läinud elektrijuhtmed

Suveajal tuleb ette ka õnnetusi välgutabamusest – ohtlikum on olukord siis, kui äike tabab elektrijuhtmeid, pannes need kärssama või halvemal juhul suure leegiga põlema.

Eesti ühe suurima kindlustusseltsi ERGO kahjukäsitlusstatistika kohaselt juhtub õnnetus iga 50. kodukindlustuse kliendiga ja iga 20. liikluskindlustuse kliendiga. Kindlustusstatistika näitab, et kui võimalike liikluskahjude eest end pigem kindlustatakse, siis ligi pooled kodud on täna Eestis kindlustamata.

Head Uudised GoodNews