Avaleht Huvitav Nutitelefonide müük tõusis suve eel
Nutitelefonide müük tõusis suve eel

Nutitelefonide müük tõusis suve eel

Foto: Pixabay

Koolilõpu ja suve alguse saabudes osteti nutitelefone üheksa protsenti rohkem ja keskmisest 30 eurot kallimalt kui möödunud aasta mais.

Elisa kliendid ostsid mais kokku üheksa protsenti rohkem nutitelefone kui mullu samal perioodil ning keskmine nutitelefonide hind tõusis tervelt 30 euro võrra. Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann ütles, et kooli lõpu ja suve alguse tulekuga on populaarne vahetada juba väsinud nutitelefonid uute vastu välja. „Paljud uued telefonid jõuavad kinkidena noorte gümnasistideni, kes kooli lõpetavad ja üha enam kingitakse esimesi nutitelefone juba suve alguses koolieelikutele,“ lausus Ploomann. Telekomiteenuste juhi sõnul vahetavad paljud ka suve saabudes vana telefoni uue vastu, et puhkusel või reisil oma elamusi paremini jäädvustada.

Kokku soetasid kliendid telefone 15. erineva tootja seast. Eestlaste üks populaarseimaid telefonibrände on jätkuvalt Samsung, kelle telefone osteti mais kõige rohkem. Seejärel soetati Huawei, Apple, Nokia ja myPhone-i mudeleid. „Nähtavasti on Nokia bränd eestlastel jätkuvalt hinges ja brändi naasmine Elisa valikusse on klientidele silma jäänud,“ sõnas Ploomann. Mais tuli turule ka populaarse OnePlus-i uus mudel OnePlus 6, mis sai kohalike tehnikaajakirjanike ja väljaannete poolt kiiduväärt hinnangu ning sooja vastuvõtu.

„Nutitelefonide keskmise müügihinna tõusu taga on tootjate uute lipulaevade turule tulek, mis omakorda toob eelmiste aastate lipulaevade hinnad tarbijatele kättesaadavamaks. Seetõttu tõusiski mais Sony, Apple iPhone-i ja Samsung Galaxy S-seeria müük,“ ütles Ploomann.

Nutitelefonide keskmise müügihinna tõusu taga on tootjate uute lipulaevade turule tulek, mis omakorda toob eelmiste aastate lipulaevade hinnad tarbijatele kättesaadavamaks.

Tahvelarvutitest ostus populaarseimaks jätkuvalt Huawei MediaPad T3 10 ja Samsungi Galaxy Tab seeria. Sülearvutitest eelistatakse soetada jätkuvalt õhukest ja taskukohase hinnaga MacBook Air-i. Hinna ja müüginumbrid püsisid stabiilselt nii tahvel- kui sülearvutite kategoorias.

Mai müügitop:

Samsung Galaxy J3 (2017)
Huawei P10 Lite
Samsung Galaxy A5 (2017)
Samsung Galaxy S8
Huawei P9 Lite mini
Samsung Galaxy J5 (2017)
Apple iPhone 7
Apple iPhone 8 64GB
myPhone Halo 2
Sony Xperia XZ

Tahvlite müügitop:

Huawei MediaPad T3 10 16GB
Lenovo Tab 3 8
Samsung Galaxy Tab S2 VE 9,7 32GB
Samsung Galaxy Tab A 10.1 16GB
Asus ZenPad 10

Sülearvutite müügitop:

Apple MacBook Air 13 128GB (2017) SWE
Lenovo Ideapad 320-15IKB (80XL) 15,6″ i3
Lenovo Tab 3 A10-70 Business
Apple MacBook Air 13 128GB (2017) RUS
Lenovo Ideapad 110-15ISK

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga