Avaleht Huvitav Kuusalu püsitäpsusorienteerumisel kasutatakse nutirakendust Orientify
Kuusalu püsitäpsusorienteerumisel kasutatakse nutirakendust Orientify

Kuusalu püsitäpsusorienteerumisel kasutatakse nutirakendust Orientify

Foto: Pixabay

Kuusalus võetakse sel neljapäeval mõõtu püsitäpsusorienteerumises, kus kasutatakse vaid Eestis kasutusel olevat nutirakendust Orientify. Kuusalu esimene püsitäpsusorienteerumise rada on sobilik ka ratastooli või raamiga liikujatele.

Ainult Eestis kasutusel olev rakendus Orientify võimaldab orienteerumisülesannete vastuseid edastada nutiseadme kaudu. Rajameister ja orienteeruja Lauri Leppik selgitas, et rakendus võimaldab vaadata kaarti nutitelefonis. “Kaardile on kantud kontrollpunktide asukohad. Võistleja peab läbima raja pikkusega 1,3 km etteantud kontrollpunktide järjekorras 1 tunni jooksul. Liikuda võib üksnes mööda kattega teid ja teeradu, nendelt lahkumine on keelatud. Liikuda võib jalgsi (sh kasutades mistahes abivahendit) või ratastooliga (manuaalse või elektrilisega). Võistlejal, kes vajab kõrvalist abi, võib olla saatja.“

Rakendus on loodud Tallinna Tehnikaülikooli informaatika tudengitelt NutiAkadeemia tellimusel. Erivajadusega inimeste ja koolinoorte loodusõppe arendamiseks on Puhta vee teemapargis loodud NutiAkadeemia, mille loomist on toetanud Tele2 Eesti AS, andes kasutada nutitelefoni ja tahvelarvuti omadusi ühendavad seadmed. Need seadmed võimaldavad saada infot ümbritseva looduse kohta ja viia loodusharidus ja noorte teadmised ning oskused uuele tasemele.

Need seadmed võimaldavad saada infot ümbritseva looduse kohta ja viia loodusharidus ja noorte teadmised ning oskused uuele tasemele.

Orienteerumise kaardi koostaja Mait Tõnisson lisas, et kaardile märgitud kontrollpunktide (KP-de) piirkonnas on maastikul 3 kuni 5 KP tähist. “Iga KP läheduses on tee või raja ääres tähistatud otsustuskoht. Võistleja peab kaarti tõlgendades ja KP legendi kasutades otsustama, milline maastikul olevatest KP tähistest vastab kaardil KP ringi keskpunktile. Vastus tuleb märkida otsustuskohast vaadatuna. Rajal on üks ajavõtuga kontrollpunkt, kus võistleja peab andma vastuse kiiruse peale. Raja läbimise kiirus ei ole tulemuse arvestuse seisukohalt oluline,” selgitas Tõnisson. Tulemuste arvestuses järjestatakse võistlejad kogutud punktisumma alusel. Võrdse punktisummaga võistlejad järjestatakse ajavõtuga KP aja alusel.

Võistlus toimub sel neljapäeval, 14.juunil kell 14-17.

Sündmust korraldab MTÜ Ökokratt koostöös Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu, Eesti Invaspordi Liidu ja Orienteerumisklubiga TON. Esimene püsitäpsusorienteerumise rada Eestis avati eelmisel aastal Puhta vee teemapargis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga