Avaleht Reis Merereiside rekordiline suvi: lõunakorealased avastavad Põhjamaid
Merereiside rekordiline suvi: lõunakorealased avastavad Põhjamaid

Merereiside rekordiline suvi: lõunakorealased avastavad Põhjamaid

Viking Line vedas suvel Tallinna-Helsingi liinil 656 401 reisijat, kasv oli 8,7%. Juunist augustini sõitis Viking Line’i laevadega ligi 1,8 miljonit reisijat ning suvepuhkuste ajal müüdi paljud väljumised varakult välja. Nõudlust suurendas ka rahvusvahelise turismi elavnemine Põhjamaades. Tallinna-Helsingi liinil veeti juunist augusti lõpuni 656 401 reisijat, kasv oli 8,7%.

Äsja lõppenud suvehooajal teenindas Viking Line juunist augustini 1 786 499 reisijat.

“Eesti, Rootsi ja Ahvenamaa meelitasid sel suvel külastajaid Soomest. Paistab, et kohalik turism on midagi enamat kui Covidi ajal ilmnenud nähtus – tegelikult on see veelgi kasvanud. Paljude meie reisijate jaoks on merereis puhkuse tipphetk ja kõige olulisem põhjus, miks kruiisile minna,” ütles Viking Line’i turundusdirektor Ninna Suominen.

Viking Line’i reisijate arv kasvas suvekuudel kõige rohkem Tallinna liinil, kus tõus oli 8,7 protsenti. Ettevõte oli suvepuhkuste hooajaks valmistunud, suurendades kõrghooajal oma Tallinna väljumiste mahtu – kuue nädala jooksul sõitis üle Soome lahe kolm ettevõtte laeva: Viking XPRS, Viking Cinderella ja Gabriella.

“Kokku oli meil juunis-augustis Helsingi ja Tallinna vahelisel liinil 656 401 reisijat. Nõudlus oleks olnud suurem, kuid juulis oli meie mahutavus välja müüdud,” rääkis Suominen.

Odav Rootsi kroon tõmbas külastajaid Stockholmi

“Rootsi meelitas reisijaid Rootsi krooni erakordselt madal kurss ja Stockholmis pakutavate sündmuste lai valik. Rootslaste huvi Helsingi ja Soome vastu oli omakorda suurem kui kunagi varem ning paljud meie Helsingi ja Stockholmi vahelised väljumised olid varakult välja müüdud. See oli suur muutus reisijate jaoks, kes on harjunud broneerima oma suvise merereisi viimasel minutil,” märgib Ninna Suominen.

“Teine suur tõmbenumber oli meie legendaarne Cinderella, mis pidas oma tavapärasest Stockholm–Mariehamni liinist pausi, et töötada suvel Soome lahel. Järgmisel kevadel naaseb Cinderella taas Helsingisse.”

Jätkuv tugev kasv Turu liinil

Viking Line on ühendanud Turut ja Stockholmi juba 50 aastat ning on sellel liinil tugevam kui eales varem. Juunis-augustis sõitis Viking Glory ja Viking Grace’iga 801 919 reisijat, mis on 8,1 protsenti rohkem kui eelmisel suvel. Kahe laeva turuosa liinil on umbes 70 protsenti.

“Eelmisel aastal kasutusele võetud Viking Gloryga sõitmise uudsus ei ole veel kadunud ning laeva julged kontseptsioonid on end tõestanud. Meie reisijad on laeva omaks võtnud. Grace, mis on tuntud oma atraktiivse meelelahutuse poolest, moodustab koos Gloryga äärmiselt tugeva kombinatsiooni Turu-Stockholmi liinil,” ütles Ninna Suominen.

Lõunakorealased on uus reisijate kategooria

Põhjamaad, Balti riigid ja Läänemeri meelitasid esimest korda pärast koroonapandeemiat kohale rohkelt rahvusvahelisi turiste.

“Üllatuslikult tõi Lõuna-Korea möödunud suvel meie rahvusvaheliste reisijate arvu suurima kasvu. Lõunakorealased teevad grupireise ja tahavad oma reisil külastada võimalikult palju riike – seega on kruiisid nende jaoks suurepärane lahendus,” ütles müügi- ja turundusjuht Lauri Orpana, kes vastutab Viking Line’i rahvusvahelise turu eest.

“Suvel oli meil ka palju kaugturiste Indiast ja USAst. Sakslased on meie sagedased kliendid ja möödunud suvel oli meil Saksa reisijaid isegi rohkem kui 2019. aasta suvel. Näeme ka lõunaeurooplaste huvi kasvu Põhja-Euroopa vastu – võib-olla meie soodsa kliima tõttu.”