1. Avaleht
  2. Maailmas
  3. RIIA JÕULUTURG OOTAB I Riia muutub meeleolukaks jõululinnaks
RIIA JÕULUTURG OOTAB I Riia muutub meeleolukaks jõululinnaks

RIIA JÕULUTURG OOTAB I Riia muutub meeleolukaks jõululinnaks

3. detsembril muutub Läti pealinn Riia meeleolukaks jõululinnaks. Avatud on jõuluturud Doma väljakul ja Kalnciema kvartalis. Lisaks laiub 24 hektaril ligi 700 skulptuuriga valgusinstallatsioon. 

Foto: LiveRiga

Traditsiooniline jõuluturg Doma väljakul on avatud 3. detsembrist 7. jaanuarini. „Kuigi konkurents on naaberriikides kõva, siis Riia vanalinna suurim jõuluturgu on nimetatud üheks autentseimaks Euroopas. Samuti on see juba viiendat aastat valitud Briti postiettevõtte Post Office jõuluturgude analüüsi kohaselt parima hinna kvaliteedi suhtega sihtkohaks,” sõnas Riia investeerimis- ja turismiamet tegevjuht Fredis Bikovs.

Kuigi konkurents on naaberriikides kõva, siis Riia vanalinna suurim jõuluturgu on nimetatud üheks autentseimaks Euroopas.

Foto: LiveRiga

Turul avatakse jõuluvana maja, kus lastel on päkapikkude seltsis võimalus saata kirju otse Lapimaale. Jõuluturu juurde kuuluvad ka maitseelamused. Valikust leiab nii erilisi kokteile, maiustusi ja tänavatoitu kui traditsioonilist Läti kööki. Lisaks loovad reedest laupäevani turul meeleolu erinevad esinejad ning valikus on kohalik käsitöö.

Foto: LiveRiga

Jõulukuu laupäevadel kell 10-16 on lisaks avatud ka juba 15 aastat tegutsenud Kalnciema kvartali turg. Kohalikud käsitöömeistrid ja kaupmehed müüvad seal oma originaalseid ja tähendusrikkaid kingitusi ning mitmesuguseid hõrgutisi. 

Foto: LiveRiga

„Sel aastal tasub lisaks Doma väljakul ja Kalnciema kvartalis asuvatele jõuluturgudele külastada ka Riia jõulutulede rada. Valgusrada on 24 hektaril ning ligi 700 valgusinstallatsiooni paneb pimedas särama Riia kanali kaldad ja erinevaid linnapargid,” lisas Bikovs.

Foto: LiveRiga

Vahemikus 1. detsember kuni 5. veebruar saab tulede säras jalutada kolmes eri pargis: Ooperi pargis, Bastejkalnsi pargis ja Kronvaldsi pargis. Jõulutulede raja kõige suurejoonelisem vaatamisväärsus on Läti Rahvusooperi kõrval asuv 11 meetri kõrgune Kuu valgusskulptuur, mille juurde on ehitatud ka spetsiaalne platvorm, kust avaneb linna kõige maagilisem vaade.  

Foto: LiveRiga

Tänavu on esmakordselt avatud Mežapargi valguste aed, kus asub “Lumivalgekese ja seitsme pöialpoisi” muinasjutumaailma. Lisaks tuttavaid tegelasi kujutavatele installatsioonidele saab pargis näha näiteks laulvat jõulupuud, lastele on välja mõeldud erinevaid mängulisi tegevusi ning muidugi leiab pargist rohkelt kohti selfie’de või perepiltide tegemiseks. Valguste aed jääb avatud 3. märtsini.

Head Uudised GoodNews