Avaleht Ole teadlik Maikuust pikenes digi-ID kehtivusaeg 5 aastale
Maikuust pikenes digi-ID kehtivusaeg 5 aastale

Maikuust pikenes digi-ID kehtivusaeg 5 aastale

Kõik, kes teevad digitaalse isikutunnistuste ehk digi-ID saamiseks taotluse alates alanud kuust, saavad 5-aastase kehtivusajaga kaardi.

Seni kehtis digi-ID kolm aastat, kuid alates maikuust kehtivusaeg pikenes, olles nüüd sama pikk nagu  ID-kaardil. „Digitaalset isikutunnistust kasutavad näiteks Eesti e-residendid, aga ka paljud Eesti elanikud, kellel on oma töös vaja end tihti elektrooniliselt tuvastada ja digiallkirju anda. See on mugav võimalus, mida täna kasutab 40 000 inimest,“ ütles siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus. „Pikema kehtivusajaga digi-ID saamine on inimestele mugavam ja soodsam, samuti aitas muudatus ühtlustada isikut tõendavate dokumentide kehtivusaegu,“ lisas Annus.

Pikema kehtivusajaga digi-ID saamine on inimestele mugavam ja soodsam.

Kõik kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID kasutajad saavad selle sertifikaate kaugteel uuendada alates 1. novembrist 2018. Nii pikeneb ka nende digi-ID’de kehtivusaeg kahe aasta võrra. Juhul, kui inimese 3-aastase kehtivusajaga digi-ID aegub enne 1. novembrit, tuleks tal politsei- ja piirivalveametist taotleda uus digitaalne isikutunnistus, mille ta siis saab juba kohe viieaastase kehtivusajaga.

Digi-ID on paralleelselt ID-kaardiga elektrooniliselt kasutatav kiipkaart, millega saab elektroonilises keskkonnas oma isikut tuvastada ja anda digiallkirja täpselt nagu ID-kaardi või Mobiil-ID’ga.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga