Avaleht Ole teadlik NÕUANDED! Kuidas saada internet maakoju või suvilasse?
NÕUANDED! Kuidas saada internet maakoju või suvilasse?

NÕUANDED! Kuidas saada internet maakoju või suvilasse?

Foto: Pixabay.com

Kevadiste ilmade saabudes veedavad paljud meist oma nädalavahetused suvilas. Selleks aga, et saada seal ligi kõigile vajalikele teenustele ning teha aeg-ajalt üks mõnus kodukontori päev, on hea mõelda läbi, milliste nutikate lahenduste abil seda kõike hõlpsasti korraldada.

Maapiirkondades pole alati internetikaabel vajalikus kohas ning nõuab suuri investeeringuid krundile toomiseks. Tele2 Eesti raadiovõrgujuht Tanel Sarri annab kolm lihtsalt soovitust, kuidas oma kodust väljaspool mugavalt seadmete kasutamist jätkata.

Internet nutiseadmes

Kõige lihtsam ja tänapäeval levinum viis on kasutada internetti oma nutitelefonis. „Kiiremad meilivahetused saab aga nutitelefoni abil kindlasti ära teha, lugeda uudiseid ning jälgida sotsiaalmeediat, kui selleks on maakodus mahti,“ rääkis Sarri.

Kiiremad meilivahetused saab nutitelefoni abil ära teha.

Taskuruuter

„Veel parem lahendus on aga kasutada taskuruuterit,“ lisas Sarri ja soovitas panna nutitelefoniga sarnases mõõdus taskuruuteri parima levialaga kohta, näiteks akna alla. „Sedasi saab luua hea WiFi ühenduse terves majas ning olenemata oma asukohast, on telefonis alati tugev signaal,“ selgitas raadiovõrgu juht.

Veel parem lahendus on aga kasutada taskuruuterit.

Kus on elekter, seal on ka internet

Võimsama leviala rohkematele seadmetele tagab tavaline ruuter. „Kui tahad, pistad juhtme stepslisse ning saad interneti ja kui ei taha, tõmbad juhtme seinast ning naudid linnulaulu,“ tõi Sarri näite ja lisas, et ruuteri saab reaalselt paigaldada ükskõik kuhu, kui on olemas elekter ning selle üles sättimine võtab aega umbes minuti. „Ruuter on lihtne viis võtta internet endaga maakoju, suvilasse või puhkusele ning ühendada kõik seadmed ühte WiFi võrku,“ ütles Sarri.

Võimsama leviala rohkematele seadmetele tagab tavaline ruuter.

Tele2 raadiovõrgu juht soovitab kindlasti ruuteri ühendamisel jälgida, et selle antennid oleksid suunatud õigesti – nii on signaal ühendatud seadmetes võimalikult tugev. Vajadusel saab ruuterile lisada ka väliantenni, kui maakoht asub nõrgema leviga piirkonnas. „Antenni akna taha tõstmine parandab oluliselt levitingimusi. See nipp aitab tõsta kiirust ka keskmise ja hea leviga piirkondades.“

Hoolitse tehnika eest

Maakodus käies või seal tehnikaseadmeid hoides, sh sideseadmeid, on soovitatav need alati lahkudes vooluvõrgust välja tõmmata. Sedasi on seadmed töökorras ning nädalavahetusel maamajja jõudes ei taba halba üllatust, kus voolu kõikumise tõttu on tehnika kannatada saanud.

Maakodust lahkudes on soovitatav tehnikaseadmed alati vooluvõrgust välja tõmmata.

„Samuti võiks maakodus käies alati kaasas olla üks täis laetud akuga akupank, mis aitab vajadusel telefoni laadida,“ lisas Sarri.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga