1. Avaleht
  2. Ole teadlik
  3. KUIDAS TÕHUSAMALT VÄGIVALLA VASTU VÕIDELDA? Õiguskomisjon arutab avalikul istungil naistevastase ja perevägivalla vastu võitlemist
KUIDAS TÕHUSAMALT VÄGIVALLA VASTU VÕIDELDA? Õiguskomisjon arutab avalikul istungil naistevastase ja perevägivalla vastu võitlemist

KUIDAS TÕHUSAMALT VÄGIVALLA VASTU VÕIDELDA? Õiguskomisjon arutab avalikul istungil naistevastase ja perevägivalla vastu võitlemist

õigusRiigikogu õiguskomisjon arutab homme avalikul istungil naistevastase ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsiooni ehk Istanbuli konventsiooni ratifitseerimist Riigikogus ning võimalikke seadusemuudatusi, mida konventsioon eeldab.

Istanbuli konventsiooni eesmärk on kaitsta naisi nii perevägivalla kui väljaspool perekonda toimuva vägivalla eest. Konventsiooniga võtab riik endale kohustuse tagada vajalikud muudatused seadusandluses ja kõik tugiteenused naistevastase ja perevägivalla ohvritele.

„Istanbuli konventsioon kohustab Eesti riiki senisest veelgi tõhusamalt võitlema naistevastase vägivalla ja perevägivallaga,“ lausus õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof. „Konventsiooniga tuleks liituda võimalikult kiiresti, sest see annaks selge sõnumi, et Eesti riik on ilma igasuguse järeleandmiseta valmis panustama naistevastase vägivalla ja perevägivalla vastu võitlemisse.“

Pikhofi sõnul ei ole mingit põhjust viivitada psühholoogilise vägivalla või näiteks ahistamise regulatsioonide väljatöötamisega. „Eeldame, et valitsus esitab kõik vajalikud muudatused võimalikult kiiresti ning ei taksita menetlust konventsiooni mittepuudutavate küsimustega,“ märkis ta. „Seadusandluse kõrvalt on aga oluline näha, et valitsus astub jõulisi samme, et tagada kõikide vajalike tugiteenuste olemasolu.”

Eesti riigi nimel allkirjastati Istanbuli konventsioon 2014. aasta detsembris, kuid Riigikogus on see seni ratifitseerimata. Konventsioon eeldab mitme Eesti seaduse täiendamist.

Avalikule istungile on osalema kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, siseministeeriumi, justiitsministeeriumi, politsei, prokuratuuri ja kohtunike esindajad. Samuti on istungile kutsutud Eesti Naiste Varjupaikade Liidu juhatuse esinaine Eha Reitelmann, Tähtvere Avatud Naistekeskuse juhataja Pille Rives, Lastekaitse Liidu juhatuse liige Helika Saar ning psühhoterapeut Kait Sinisalu.

Kell 14 algav avalik istung toimub Riigikogu konverentsisaalis ning sellest tehakse otseülekanne.

Head Uudised GoodNews