1. Avaleht
 2. Nõuanded
 3. Kuidas leida lapsele “see õige” koolikott ja vältida lisakulusid?
Kuidas leida lapsele “see õige” koolikott ja vältida lisakulusid?

Kuidas leida lapsele “see õige” koolikott ja vältida lisakulusid?

Õige koolikoti leidmine lapsele võib tunduda keeruline ülesanne, kuid õige teabe ja suuniste abil saab see protsess kiirelt ja lihtsalt tehtud. Selles artiklis anname praktilisi nõuandeid, kuidas valida lapsele sobiv koolikott ning tutvustame Kaup24 ja Hansaposti pakutavaid võimalusi.

Koolikottide tüübid ja nende omadused

Kui aastakümneid tagasi oli kooliskäijatel valida ranitsa ja teise samasuguse ranitsa vahel – ning miski hetk toona ülitrendikate Soomest smuugeldatud kilekottide vahel, siis tänapäeval on koolikotid väga erinevates stiilides ja funktsioonidega, sealhulgas:

 • Klassikaline seljakott: Tavaliselt kahe õlarihmaga koolikott, mis jaotab kaalu ühtlaselt ja sobib igas vanuses lastele.
 • Ratastega koolikott: Ideaalne valik, kui lapsel on vaja kanda raskeid raamatuid ja muid tarbeid, vähendades seljakoormust.
 • Ergonoomiline koolikott: Spetsiaalselt disainitud toetama lapse selga ja õlgu, vähendades koormust ja ennetades seljaprobleeme.
Foto: Freepik

Tegurid, mida koolikoti valikul arvestada

 1. Suurus: Valige koolikott, mis sobib lapse kehaga. Kott ei tohiks olla laiem kui lapse selg ja peaks ulatuma vööni.
 2. Kaal: Tühi koolikott peaks olema võimalikult kerge. Raske kott lisab täiendavat koormust ja võib põhjustada seljavalusid.
 3. Ergonoomika: Otsige kotte, millel on polsterdatud ja reguleeritavad õlarihmad, pehmendustega seljatugi ning vöörihm, mis aitab kaalu ühtlasemalt jaotada.
 4. Materjal: Kvaliteetsed ja vastupidavad materjalid tagavad, et kott peab vastu igapäevasele kasutamisele. Veekindlad materjalid on plussiks vihmase ilma korral.

Koolikotile hädavajalikuks seltsiks

Rõivad

Lapse kooli minnes on oluline, et tema garderoob sisaldaks mitmekülgseid ja mugavaid riideesemeid, mis toetavad aktiivset koolipäeva:

 • Kvaliteetne vihmajakk hoiab lapse kuivana vihmasel päeval;
 • mugavad jalatsid – Adidas ja Nike on siinkohal kindlad tegijad – tagavad jalgade heaolu kogu päeva vältel;
 • lahe naturaalsest materjalist kampsun pakub soojust ja stiili jahedamatel päevadel;
 • praktilised püksid, mis on vastupidavad ja mugavad, on igapäevaseks kandmiseks hädavajalikud;
 • stiilne müts kaitseb päikese ja külma eest.
Foto: Freepik

5 asja, mis peaks lapsel koolikotis leiduma – ja mille peale sageli ei tulda

 1. Varu akulaadija või akupank: Tänapäeval kasutatakse koolitundides sageli sülearvuteid või tahvelarvuteid. Varu akulaadija või akupank tagab, et seadmed on alati töövalmis, isegi kui unustatakse laadida.
 2. Kleebised, märkmepaberid, värvilised highlighter-tekstimarkerid: Need on suurepärased abivahendid organiseerimiseks ja tähtsate märkmete tegemiseks. Näiteks Stabilo highlighter-tekstimarkerid aitavad olulist teavet esile tuua, samas kui kleebised ja märkmepaberid võimaldavad lastel kiirelt ja hõlpsalt ülesandeid ja olulisi märkmeid korrastada.
 3. Hügieenitarbed: Käte desinfitseerimisvahend, salvrätikud ja väike käterätt on olulised, eriti viiruste leviku vältimiseks ja isikliku hügieeni tagamiseks kogu päeva jooksul.
 4. Päikesekaitsekreem: Eriti oluline kehalise kasvatuse tundides ja välitegevustes, kaitstes lapse nahka kahjulike UV-kiirte eest.
 5. Veepudel: Veepudeliga on lapsel lihtne ja mugav regulaarselt vett juua, vältides dehüdratsiooni, mis võib põhjustada väsimust ja peavalusid. Lisaks aitab isiklik veepudel vähendada ühekordsete plastpudelite kasutamist – olgem keskkonnasõbralikud!
Foto: Freepik

Kaup24: lai valik koolikotte ja muid koolitarbeid + uhiuus tarneteenus

Kaup24 pakub laia valikut koolikotte ja teisi vajalikke koolitarbeid, mis vastavad erinevatele vajadustele ja eelistustele. Saate valida erinevate disainide, värvide ja funktsioonide vahel, et leida oma lapsele ideaalne koolikott.

Lisaks pakub Kaup24 kiiret ja tasuta tarnet üle kogu Eesti, mis tähendab, et teie tellimus jõuab kohale kiiresti ja mugavalt, olgu see siis Tallinna piires ühe tööpäeva jooksul või mujale Eestisse kahe tööpäeva jooksul.

Õige koolikoti valimine aitab tagada, et teie laps saab koolis käia mugavalt ja tervislikult. Tutvuge Kaup24 valikuga ja kasutage ära nende kiireid ja tasuta tarnevõimalusi!

Head Uudised GoodNews