Avaleht GoodNews kingiidee KINGIIDEE I Kui kingid kuusebeebi, teed kingituse Eesti metsadele
KINGIIDEE I Kui kingid kuusebeebi, teed kingituse Eesti metsadele

KINGIIDEE I Kui kingid kuusebeebi, teed kingituse Eesti metsadele

Jõulud pole enam kaugel ning vaikselt tuleb hakata mõtlema selle peale, mida kellelegi kinkida. Tore kingitus on kuusebeebi, mille suurimaks tugevuseks on see, et see ei jäta ökojalajälge. Kasuperes saavad nad pakkuda jõulurõõmu ning kasvada hoolitsevas keskkonnas, et pärast jõule minna tagasi teiste istikute sekka või leida oma koht uue pere juures.

Tore kingitus on kuusebeebi, mille suurimaks tugevuseks on see, et see ei jäta ökojalajälge.

Kuusebeebi – jõulupuu, mis jätkab oma elu looduses

Kindlasti teeb paljudele meist muret olukord meie metsade ja looduskeskkonna ümber ja sellele ei aita kaasa elujõuliste kuuskede maha võtmine. Klassikalise pikkusega kuusepuud on metsas kasvanud 10-15 aastat ning kasvaksid seal ka pikalt edasi. Just siinkohal tulebki välja kuusebeebide erilisus – nende elutee ei lõppe meile jõulurõõmu pakkudes, vaid hoopis algab sellega.

Metsa jaoks kasvavate kuuseistikute seast valitakse välja kõige säravamad kuusekesed, mis pannakse kõige kasvamiseks vajalikuga käsitsi valmistatud puupakkudest pottidesse ootama oma uut kasuperet. Potikesed on valmistatud Eesti küttepuidust, mida võibki hiljem vabalt kasutada toa kütmiseks. Samuti ei juhtu midagi, kui pott visata lihtsalt metsa.

Kuusebeebid on erilised – nende elutee ei lõppe meile jõulurõõmu pakkudes, vaid hoopis algab sellega!

Koju, kontorisse või kingituseks

Kuusebeebi võib enda juurde võtta päriseks, tema eest hoolt kanda ning seejärel leida koht koduaias või looduses kus temaga koos saaks kasvada ka see eriline jõulutunne. Kuusebeebi on ka ideaalseks kingituseks lähedastele, et nemadki saaksid kuusebeebi kasvama panemisega kaasneva rõõmu osaliseks.

Suureks ja tugevaks kasvatakse head hoolt saades

Tähtis siiski õige hooldamine (hooldamisjuhend westtree.eu lehel), sest vaid siis on istik piisavalt elujõuline, et kevade saabudes omapäi õues hakkama saada. Nagu kõik taimed, tahab ka kuusebeebi kasvades ohtralt juua saada, kuid lisaks sellele vajavad tema okkad ja oksakesed kerget niisutus – neid tuleks 1-2 korda päevas veega pritsida. Samuti soovivad ka nemad tunda päikese paitamist ning parim koht neile oleks just aknalaual.

Kuusebeebid Rahvusraamatukogus näitusel

Rohelised jõulud

Hoolimata sellest, kas me nendel jõuludel lund näeme või mitte, võiksime need veeta keskkonnasõbralikult ja loodusele tagasi andes, sest on loodus meid ju palju ilusaga õnnistanud. Jõulutunde toomiseks ei pea tegema lõppu metsas kasvava jõulupuu eluteele ega soetama plastikust kuuske – võib hoopis minna mugavat ja loodussõbralikku teed ja soetada omale kuusebeebi West Tree OÜ-st.

Jõulutunde toomiseks ei pea tegema lõppu metsas kasvava jõulupuu eluteele ega soetama plastikust kuuske.

Metsad on Eestimaa suurimaks rikkuseks – hoiame ja armastame neid!