1. Avaleht
  2. Huvitav
  3. GALERII I Millised on uusimad sisustustrendide vormid, värvid ja materjalid?
GALERII I Millised on uusimad sisustustrendide vormid, värvid ja materjalid?

GALERII I Millised on uusimad sisustustrendide vormid, värvid ja materjalid?

Tänapäevast sisekujundust sobivad kõige paremini iseloomustama sõnad põnev, rõõmsameelne ja seltskondlik. Värskeimad suunad mööblidisainis näitavad, et minimalism astub tasapisi kõrvale, andes teed maksimalismile. Beežide toonide sekka ilmub rohkem värve, materjalidest on populaarsed buklee, nahk, kivi ning igasuguse värvi ja kujuga klaas. IKEA sisekujundaja jagab uusimaid trende ja praktilisi näiteid, kuidas neid lihtsalt ja taskukohaselt oma koju tuua.

„Üha enam juurdub interjööridesse 70ndate hõng ning 20. sajandi keskpaiga modernism koos japandi stiiliga. Samuti käib sisekujundusega kaasas jätkusuutlikkus. Mööbli valmistamisel kasutatakse palju keskkonnahoidlikke materjale, nagu ümbertöödeldud plasti ja klaasi, bambust ja taaskasutatud puitu. Eelistatakse lihtsaid vorme, et minimeerida tootmisel tekkivaid jäätmeid,” sõnas IKEA Eesti sisekujunduse osakonna juht Pedro Castro.

Ümarad ja pehmed vormid

Sel aastal domineerivad mööbli seas jätkuvalt ümarad ja pehmed vormid. Küll aga jääb vähemaks sümmeetriat ja täiuslikke geomeetrilisi ringe, seda nii dekoratsioonide ja vaipade puhul, kuni diivanite, laudade ja kummutiteni välja.

Valitsevad madala seljatoega neerukujulised diivanid. Kui aga eelmisel aastal nägime neid peenikestel jalgadel, siis seda enam nii tihti ette ei tule.

Igasuguse värvi ja kujuga klaas

„Buklee oli juba eelmisel aastal laialt levinud riie, kuid muutub nüüd veelgi populaarsemaks. See domineerib pehme mööbli – diivanite, voodipeatsite ja söögitoolide – seas. Kuigi buklee värvi- ja tekstuurivalik on lai, on kõige sagedasem tiheda tekstuuriga kreemvalge kangas. Mööblimoodi tuleb tagasi ka nahk, samas kui velvetit kohtab üha harvemini,” kirjeldas Castro.

Lisaks looduslikule rotangile, tumedale puidule ja kividele, nagu marmor ja lubjakivi, mida kasutati palju juba eelmisel aastal, hakkame nüüd nägema ohtralt klaasi. Seda kasutatakse igasuguse värvi, kuju ja tekstuuriga nii mööblis, nagu diivanilaudades, riidekappides ja isegi vaheseinades ruumide eraldamiseks, kui ka dekoratsioonides.

„Kõigi nende materjalidega mängitakse ja luuakse kontraste: omavahel pannakse kokku näiteks kaks diivanilauda, üks kivist ja teine klaasist, rikkalikuma välimusega tugitoolid kombineeritakse lihtsama ilmega diivanitega jne,” selgitas sisekujundaja.

Terrakota ja oliivroheline – populaarseimad värvid

Beežidele toonidele ja kreemikasvalgele, mis on endiselt paljude interjööride põhivärvid ning eriti populaarsed pehme mööbli puhul, lisanduvad kaks põhilist aktsentvärvi: terrakota ja oliivroheline. Neid kasutatakse nii mööblis, seinavärvidena kui ka dekoratsioonide puhul. Selliseid värviaktsente võib näha isegi marmoris.

„Kuigi pead on tõstmas ka kollane ja punane, muutuvad värvid üldiselt mahedamaks, peenemaks ja sügavamaks. Väljendusrikkus saavutatakse nende kontrastidega mängides – näiteks, kui diivan on beeži tooni, võib tugitool olla aktsendina erksat värvi,” sõnas Castro.

Käsitöö ilmega dekoratsioonid

Dekoratsioonidena näeme üha enam paneele, ümaraid peegleid ja vaipu, värvilist klaasi ning traditsiooniliste ja modernsete elementide kombinatsiooni.

„Mis puudutab tekstiile ja dekoratsioone, siis need on peamiselt ebakorrapärase kujuga ja meenutavad käsitööesemeid. Üha vähem on näha ühevärvilisi ja aina rohkem kirjusid, geomeetriliste kujunditega või isegi erinevate tekstuuride ja kudedega vaipu,” tõi Castro välja.

Ta lisas, et interjööris kasutatakse aktsendina dekoratiivpatju. Peamiselt on need ühevärvilised, kuid erksamates toonides, nagu terrakota, punane, kollane ja roheline.

„Valgustite puhul on märgata peamiselt kahte uut tendentsi: mitu lambivarju ühel õhukesel jalal ja lineaarne LED-valgustus dekoratiivse elemendina. Sageli näeme ka seeni meenutavaid laualampe,” lausus IKEA sisekujundaja.

Õuealad

Piir mööbli vahel õues ja toas muutub veelgi õrnemaks ning õuealad meenutavad aina enam elutubasid.

„Õhus on tunda soovi pingevaba ja seltskondliku eluviisi järele ning näha on sujuvat üleminekut elutoast terrassile, kus fookuses on lihtne mööbel, mis loob õdusa ja lõõgastava atmosfääri. Kasutatakse palju heledaid kreemvalgeid tekstiile nagu diivanitegi puhul. Samuti on näha ohtralt looduslikke materjale ja taimi, mis aitavad luua kodus omaenda rohelise oaasi. Sisustuses on väga populaarsed akaatsia, bambus ja muud puitmaterjalid, samuti metallraamidest ja nöörist kudumitest kombineeritud istemööbel,” lausus Castro.

Too uued trendid ka oma koju

  1. Praegu on õige aeg laiendada eluruume ka õuealale. Rõdu või terrass kipub olema unustatud ala – korista see ära ja paiguta sinna aiamööbel, padjad, vaip ja dekoratsioonid.
  2. Anna oma kodule terrakota ja oliivroheline värv taimede, savipottide ja tekstiilidega, nagu padjad, kardinad ja vahetatavad diivanikatted.
  3. Kui oled tahtnud vaipa uuendada, siis otsusta ümara või sellise vaiba kasuks, mis on kootud erinevate kudede ja materjalidega.
  4. Vali dekoratsioonid, mis täiustavad toa ilmet ja on seejuures ka sobivad aktsendid: näiteks värviline klaas või massiivsed vaasid ning käsitöö ilmega keraamilised või kootud sisustuselemendid.
  5. Lisa valguslahendusi. Põrandalambid mitte ainult ei suurenda hubasust, vaid näevad dekoratiivsed välja ja annavad interjöörile palju juurde. Jätkusuutlikkuse ja tõhususe huvides eelista LED-valgustust.
  6. Uste käepidemete vahetamine või nende lisamine võib olla kõik, mida vajad, et avada uks värskusele.

GALERII: IKEA

Head Uudised GoodNews