Avaleht Nõuanded G4S soovitab, kuidas kaitsta oma suvilat
G4S soovitab, kuidas kaitsta oma suvilat

G4S soovitab, kuidas kaitsta oma suvilat

Kui pererahvas sügise saabudes suvilas asjad kokku pakib ja tagasi linna kolib, jäävad suvekodud varaste huviorbiiti – pätid saavad seal segamatult tegutseda ning nagu üks lugu tõestab, siis mõnel juhul suisa nädalaid.

G4Si erakliendiüksuse juht Tarmo Pärjala meenutab üht eriti markantset juhtumit. Perel oli suur projekt – ehitada suvilasse korralik tellistest ahi. Ühel suvel saigi see valmis, kuid kevadel suvilasse naastes avastasid nad, et keegi oli selle kivi kivi haaval lahti võtnud ja minema viinud.

“Selline vargus ei võta kümme minutit, varas või vargad said seal rahulikult pikemalt toimetada,” nendib Pärjala ja lisab, et sellise juhtumi uurimine on väga keeruline, kuna pole täpselt teada, millal vargad rüüstamas käisid.

Kas kaamera päästab?

G4Si sõnul ei otsusta paljud suvila omanikud valvesüsteemi kasuks, kuna arvavad, et valvekaamerast piisab. Kahjuks on tegemist preventatiivse turvameetmega ja ainult selle peale loota ei tasu.

“On vähe kasu kaamerapildist, mis näitab tumedates riietes maskiga meest. Mis on järgmine samm,“ vihjab Pärjala sellele, et varguse hetkel sellisel juhul keegi vargust ära hoidma ei tõtta ja tagantjärele on varast raske tabada.

Kõige efektiivsem turvameede on valvesüsteem. See annab teadmise, et turvaekipaaž jõuab teie suvilasse nii kiiresti kui võimalik ja vajadusel kutsub appi ka politsei. Lisaks suurendab turvatunnet koduvalve turvagarantii.

Viimasel ajal varastatakse korraga rohkem

Tänapäeva valvesüsteeme on lihtne paigaldada ka kõrvalhoonetesse, sest juhtmeid vedama ei pea. Oluline on vaid see, et temperatuur ei langeks nendes hoonetes alla nulli. Sügis ja talv on suvilavarguste kõrghooaeg. Ehkki juhtumite arv on suvekuudega peaaegu sama, on varaste saagid sügisel-talvel oluliselt suuremad ja sellest tulenevalt ka kahjud.

Vargused suvilatest
Jan Veb Märts Apr Mai Juuni Juuli Aug Sept Okt Nov Dets
2021 6 5 8 4 3 4 9 10 4 5 7 4
2022 4 1 2 7 4 8 10 6 3 10 5 2
2023 5 3 3 3 4 6 6 6 2 2

Ekslikult arvatakse, et kui suvila asub n-ö metsade vahel, siis ega sinna keegi teed ei leia. G4Si praktika on näidanud, et varas leiab üles ka kõige eraldatuma suvekodu, kuhu viib vaid kitsas konarlik metsatee.

Allias: PPA statistika