Avaleht Maailmas Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2022 valiti Grenoble
Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2022 valiti Grenoble

Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2022 valiti Grenoble

Täna kell 18.55 kuulutas Euroopa Komisjon Lissabonis välja Euroopa Rohelise Pealinna 2022, võitjaks tunnistati Grenoble.

„Soovime Grenoble’ile palju õnne ja jõudu kanda aastal 2022 Euroopa Rohelise pealinna tiitlit! Teil on väga huvitavad plaanid, jälgime teie programmi ja ideede teostust suure kaasaelamisega. Suur tänu ka kaasfinalistidele ning žüriile,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Linnapea lisas, et Tallinn on sellest võistlusest ja finaalis osalemisest samuti võitnud. „Juba see, et Tallinna valiti kevadel finaali, andis meile suure tõuke mõtestada linna rohepööret, muuta linnaorganisatsiooni rohelisemaks ja teha mitmeid uusi algatusi. Tallinn jätkab rohelise suunaga, et ellu  viia mitmed rohepealinna plaanis kavandatud algatused ja üritused hoolimata sellest, et tiitlit veel ei tulnud,“ märkis ta.

Linnapea tänas ka oma meeskonda, kes on mitu kuud mõelnud ainult rohelisi mõtteid ja teinud väga head tööd. „Tallinn ei loobu pürgimusest saada Roheliseks pealinnaks,“ rõhutas Kõlvart.

Tallinna teekonnast Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2022 ning tegevustest rohelisema linnakeskkonna nimel saab lugeda veebilehelt Roheline pealinn.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga