Avaleht Reis EESTI-VENE KOOSTÖÖ! Uued virtuaaltuurid aitavad avastada põnevaid sihtkohti
EESTI-VENE KOOSTÖÖ! Uued virtuaaltuurid aitavad avastada põnevaid sihtkohti

EESTI-VENE KOOSTÖÖ! Uued virtuaaltuurid aitavad avastada põnevaid sihtkohti

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmist toetuse saanud projekti Via Hanseatica Plus raames on valminud kuus virtuaaltuuri Eesti ja Venemaa sihtkohtadest ja objektidest.

Tuurid aitavad külalisel juba esimesest kaadrist alates ennast sihtkohas kohal tunda ja näitavad, millised on sealsed võimalused ja tegevused. Interaktiivsed multimeedialahendused ehk virtuaaltuurid on täpsemalt 360-kraadised fotod, mida saab liigutada enda soovi järgi ja mis loovad illusiooni ruumis või asukohas kohal viibimisest. Virtuaaltuuril on võimalik suurendada eksponaate ja vajutada ringikujulistele ikoonidele, mis annavad lisainfot sealsete paikade, tegevuste ja muuseumieksponaatide kohta.

Eestis saab virtuaalselt külastada Rakvere linnust, Eesti Kaevandusmuuseumit Ida-Virumaal ja Eesti Lennundusmuuseumit Tartumaal. Venemaa virtuaaltuuridel saab tutvuda ajaloolise Pihkva kesklinnaga, Viiburi lossi ja selle ümbrusega ning matkata Sestroretski rabas.

Virtuaaltuurid on kohandatud nii arvutis kui ka nutitelefonis mugavaks kasutamiseks ja võimaldavad lugeda infomaterjali kolmes keeles: eesti, inglise ja vene keeles.

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri.

Via Hanseatica Plusis osalevad mitmed organisatsioonid Eestist, Venemaalt ja Lätist. Projekti kogueelarve kahe aasta peale on 510 068 eurot.