Avaleht Koos koroonast üle Eesti Turismifirmade Liit pani kirja vastutustundliku reisimise meelespea
Eesti Turismifirmade Liit pani kirja vastutustundliku reisimise meelespea

Eesti Turismifirmade Liit pani kirja vastutustundliku reisimise meelespea

Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) peab algaval kevad-suvisel hooajal väga oluliseks vastutustundlikku koostööd reisiettevõtete ja inimeste vahel, et säiliks võimalus reisida ja ühiskond oleks tõhusalt kaitstud viirusjuhtude riiki toomise eest.

Liidu peasekretäri Mariann Luguse hinnangul on reisimise turvalisuse tagamine võimalik ainult vastutustundlike teenuse osutajate ja vastutustundlike klientide koostöös. Seetõttu pöördus liit koos liikmetega kõikide reisiteenustepakkujate poole, et kutsuda neid üles hoolsalt järgima kõiki turvaliseks reisimiseks kehtestatud nõudeid ja tegema kõik endast oleneva, et vahendada kogu reisiteekonna vältel vaid kontrollitud ja kehtestatud nõudeid täitvate partnerite teenuseid.

Üleskutse vastutustundlikkusele kehtib ka kõikidele inimestele, kes soovivad lähiajal reisida. „Inimesed on piirangutest väsinud ja  soovivad reisida, ent tänases reaalsuses peavad nii reisiteenuse osutaja kui ka reisija järgima vajalikke nõudeid,“ selgitas Lugus. „Reeglitele ei maksa vilistada ega neid endale sobivaks mugandada. Reeglid on täitmiseks, sest vaid nii saame olla jätkuvalt mobiilsed, seda nii kodus kui ka avastades laia maailma.“

Selleks, et oleks lihtsam järge pidada, pani ETFL kirja vastutustundliku reisimise meelespea.

Reisimise turvalisuse tagamine on võimalik ainult vastutustundlike teenuse osutajate ja vastutustundlike klientide koostöös. Vastutustundlikud reisiettevõtted jälgivad pidevalt turvaliseks reisimiseks kehtestatud nõudeid ja teevad kõik endast oleneva, et vahendada kogu reisiteekonna vältel vaid kontrollitud ja kehtestatud nõudeid täitvate partnerite teenuseid.

Vastutustundlikud reisijad

  • pääsevad reisile vastavalt sihtriigi kehtestatud nõuetele, esitades transpordivahendisse sisenemisel kuni 72 või 48 tundi enne reisi algust tehtud negatiivse tulemusega COVID-19 PCR-testi, antikehadetesti või sertifikaadi läbitud vaktsineerimisest;
  • järgivad kogu reisi jooksul sihtkohas, teenuse osutaja ja reisikorraldaja kehtestatud reegleid;
  • järgivad Eestisse naasmisel (lennu)vedaja nõudeid. Kui vedaja ei nõua mistahes suunal reisile pääsemiseks negatiivse PCR-testi olemasolu, teeb reisija testi enda ja kaaskondsete huvides koheselt naastes Tallinna lennujaamas või sadamas;
  • järgivad peale reisilt naasmist kehtivaid karantiini, sh vajadusel eneseisolatsiooninõudeid.

Reisikonsultant soovitab

  • Tutvu viisa- ja muu reisimisega seotud infoga ja tervisesertifikaatidele kehtestatud nõuetega. Info leiad Reisi Targalt, Re-Open Europa ja reisiettevõtete kodulehtedelt. Arvesta, et dokumentide täitmine võib võtta varasemast enam aega.
  • Registreeri end ja oma reisikaaslased välisministeeriumi Reisi Targalt kodulehel.
  • Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile sõlmi kindlustusseltsis reisikindlustus, mis katab täiendavaid kaasneda võivaid kulutusi ja uuri, kas kindlustus pakub ka COVID-19 kaitset.
  • Paki esmavajalikud esemed ja ka kõik dokumendid käsipagasisse.
  • Pea kinni hügieenireeglitest. Varusta end isikliku desovahendiga, puhasta lisaks kätele ka enim kasutatavaid esemeid (rahakott, mobiiltelefon, arvuti). Kanna maski.
  • Pea kogu reisi vältel kinni tavapärastest viisakus- ja käitumisreeglitest, samuti sihtkoha teenusepakkuja ja ametivõimude kehtestatud reeglitest. Võimalusel seisa hea selle eest, et ka teised reisijad peaksid lugu turvalise reisimise normidest.