Avaleht Reis&Puhkus Ameerika suusakuurordid koguvad eestlaste seas populaarsust
Ameerika suusakuurordid koguvad eestlaste seas populaarsust

Ameerika suusakuurordid koguvad eestlaste seas populaarsust

Ameerika suusakuurordid koguvad eestlaste seas populaarsustBaltikumi juhtiva reisibüroo Estraveli hinnangul eelistavad eestlased suusareisideks jätkuvalt enim Soome ja Austria suusakuurorte. Nende kõrval on aga viimastel aastatel populaarsust kogunud ka USA suusakuurordid.

Soome suusakeskustest on eelistatuimad Himos, Tahko ja Levi. Neile järgnevad Austria Alpid, mille puhul enimkülastatud kohtadeks onMayrhofen, Saalbach ja Schladming. Prantsusmaa suusakeskustest on populaarseim Meribél, aga ka Paradiski suusakuurordid ja Morzine.

“Neid suusakuurorte eelistatakse eelkõige tänu mõistlikule hinna-kvaliteedi suhtele. Lisaks võiks näiteks Himose puhul välja tuua läheduse ja suusakeskuse võrdlemisi lihtsad nõlvad, mis meelitavad kohale nii peresid kui sõpruskondi. Alpides leiavad tegevust nii algajad kui juba kogenud suusahundid, samuti jagub seal küllalt tegevusi after-ski’ks,” ütles Estraveli tootjasuhete spetsialist Svea Lillepalu.

Estraveli hinnangul on eestlased Euroopa mägede kõrval üha enam avastama hakanud ka USA n-ö suusaosariike, millest populaarseim on Colorado oma 27 suusakuurordiga. Populaarsuselt järgmine suusaosariik on Utah, millele on iseloomulik kohev ja pehme lumekate. Järgneb Montana, mispakub võimalust suusatada keset metsikut loodust. Üllatavalt võib suusakuurorte leida ka California ja Nevada osariigist.

“Näiteks võiks välja tuua Nevada ja California piiril asuva Northstari suusakuurordi, mis asub imekauni Tahoe järve kaldal. Samas asub see vaid veidi üle 3-tunnise autosõidu kaugusel San Franciscost. Nii on hea võimalus ühendada suusapuhkus Ameerika Ühendriikides ka mõne suurlinna külastusega,” rääkis Lillepalu.

Estraveli hinnangul ostab keskmine eestlane suusareisi vahetult enne kõrghooaega ehk uue aasta alguses, kuid viimasele minutile ei tohiks reisi broneerimist siiski jätta. “Näiteks need, kes plaanivad märtsikuus Skandinaaviasse suusatama minna, võiks hiljemalt jaanuari lõpus reisi ära broneerida. Seda seepärast, et viimastel aastatel on Skandinaavia kuurordid kogunud populaarsust ka Vene turul, mistõttu võivad majutuskohad lihtsalt otsa saada. Lisaks annab varasem broneerimine võimaluse valida suurema hulga pakkumiste vahel ning võita hinnas,” sõnas Lillepalu.

Eelmisel hooajal sõitis Estraveli vahendusel suusareisile üle 600 eestlase. Tänavune suusareiside müük lubab reisijate arvu kasvu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga