Avaleht Huvitav ADM Hosting ühines Suurbritannia valitsuse pilveteenustega
ADM Hosting ühines Suurbritannia valitsuse pilveteenustega

ADM Hosting ühines Suurbritannia valitsuse pilveteenustega

ADM Hosting võitis Suurbritannia valitsuse pilveteenuste raamhanke ning lisati riiklikku Digital Marketplace andmebaasi. See võimaldab ADM Hostingul edaspidi automaatselt ja lihtsustatud korras osaleda UK valitsuse pilveteenuste hangetel.

Suurbritannia valitsuse 2013. aastal algatatud poliitika Government Cloud First kohustab sealseid valitsusasutusi IT-teenuste hankimisel kõigepealt alati kaaluma avalikke pilveteenuseid ja alles seejärel teisi võimalusi. Hankeprotsessi lihtsustamiseks korraldatakse raamhankeid, kus saavad osaleda kõik selleks kvalifitseeruvad teenuseosutajad. Viimase pilveteenuste raamhanke võitis Eesti ettevõte ADM Hosting.

„Valmistusime UK valitsuse raamhankeks põhjalikult, sest osalemiseks pidime vastama väga erinevatele nõuetele alates mitmekesisest meeskonnast ja lõpetades keskkonnasäästliku ettevõtlusvormiga. Lisaks sellele muidugi tavapärased tehnilised nõuded, aga ka näiteks valmisolek põhjalikuks taustakontrolliks, kui hakkame haldama riigisaladuse kaitse all olevaid andmeid. Meile teadaolevalt on AMD Hosting esimene Eesti hostingufirma, kes on nii rangete nõuetega ja kõrgetasemelise hanke võitnud,“ ütles ADM Hostingu juht Klemens Arro.

AMD Hosting on esimene Eesti hostingufirma, kes on nii rangete nõuetega ja kõrgetasemelise hanke võitnud.

Arro sõnul tähendab raamhanke võit ADM Hostingule ühelt poolt uusi ja suuremaid ärivõimalusi Suurbritannias, aga teisalt ka suuremat vastutust: „Kuigi ADM Hosting on Suurbritannia kliente teenindanud juba mitu aastat ning oleme loonud sinna ka oma esinduse, on valitsusasutustele teenuse osutamine kindlasti oluline hüpe meie Euroopasse laienemisel. Ka kogemuse ning vastutuse mõttes on see äärmiselt oluline samm.“

2012. aastal algatatud pilveteenuste programmi UK Government G-Cloud eesmärk on lihtsustada Suurbritannia valitsusasutuste pilvandmetöötlusega seotud IT-hangete korraldamist. Selle raames korraldatakse raamhankeid, milles edukaks osutunud pakkujad koondatakse Digital Marketplace andmebaasi, mis on peamine keskkond, kust Suurbritannia avaliku sektori organisatsioonid pilvetehnoloogia teenuseid hangivad.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga