Avaleht Nõuanded 6 olulist etiketireeglit nutiseadme kasutamiseks pulmades
6 olulist etiketireeglit nutiseadme kasutamiseks pulmades

6 olulist etiketireeglit nutiseadme kasutamiseks pulmades

Suvi on kohe käes ning tegu on pulmapidude jaoks äärmiselt populaarse aastaajaga. Kahtlemata ei puudu ühegi külalise taskust nutitelefon, millega pulmalistest õigel hetkel üks pilt klõpsata.

Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma pani selleks puhuks kokku 6 lihtsat etiketireeglit nutiseadmete kasutamiseks, et olulist päeva teiste külaliste jaoks mitte ära rikkuda.

1. Ära tseremoonia ajal pildista

Pulmatseremoonia ajal tasub pildistamist vältida. Üldiselt on selleks olemas spetsiaalne fotograaf, seega on võimalik kenad pildid kõige olulisemast hetkest hiljem kätte saada. Pildistamise asemel tasub nautida ilusat hetke ning hoida telefoni taskus või kotis, eelistatult hääletu režiimi peal, et sündmust mitte segada.

Pildistamise asemel tasub nautida ilusat hetke ning hoida telefoni taskus või kotis.

2. Pildista väljumisel

Fotode ja videote jäädvustamisse tasub panustada siis, kui värskelt abiellunud paar kirikust või perekonnaseisuametist väljub. See on pildistamiseks sobilik aeg ning olukord loob ka mitmeid võimalusi omapäraste jäädvustuste ülesvõtmiseks.

Fotode ja videote jäädvustamisse tasub panustada siis, kui värskelt abiellunud paar kirikust või perekonnaseisuametist väljub.

„Tihtipeale on sel ajal tavaks abielupaari kohale heita lilleõisi või konfetti, seega on tegu ideaalse hetkega lisaks pildistamisele näiteks aegluubis video jaoks. Selleks sobivad paljud telefonid, kuna enamikel tänapäeva tippmudelitel on aegluubis video salvestamise võimalus olemas. Sama kehtib ka Samsungi selle aasta S9 telefoni kohta, mis suudab jäädvustada lausa 960 FPS (kaadrit sekundis) aegluupvideot,“ selgitas Aasma.

3. Selfi aeg on vastuvõtu ajal

Külaliste vastuvõtu ajal on hea hetk iseenda jäädvustamiseks. Kuna abielupaar on veel riietumas, siis sobib aeg hästi sõpradega ühispiltide tegemiseks. Siiski tasub jälgida abielupaari toimetamist. Kui nad ruumi sisenevad, siis tuleks suunata tähelepanu nendega suhtlemisele, mitte enda pildistamisele.

Külaliste vastuvõtu ajal on hea hetk iseenda jäädvustamiseks.

4. Telefon laual? Ei!

Igal juhul tasuks vältida telefoni hoidmist laual. Seda nii söögi ajal kui ka muul ajal pulmapeol istudes. Isegi kui telefon on tööasjade ajamiseks oluline, tuleks pulmapeol siiski telefon tasku pista ning laua taga istuvate inimestega suhelda. Isegi kui laua taga olevad inimesed eriti huvitavad ei ole, siis võib viisakalt teise lauda istuda ning sealt meeldivamat seltskonda otsida.

Isegi kui telefon on tööasjade ajamiseks oluline, tuleks pulmapeol siiski telefon tasku pista ning laua taga istuvate inimestega suhelda.

5. Tordilõikamine on hea hetk pildistamiseks

Tordi lõikamine abielupaari poolt on üks huvitavamaid hetki sündmuse jooksul, seega tasub siis proovida jäädvustada mõned huvitavamad kaadrid. Näiteks võib pruutpaari pildistada selja tagant, mis on erinev ilmselt paljudest tordilõikamisfotodest.

Tordi lõikamine abielupaari poolt on üks huvitavamaid hetki sündmuse jooksul, seega tasub siis proovida jäädvustada mõned huvitavamad kaadrid.

6. Õhtune pidu

Õhtul toimuv pulmapidu on suurepärane just hämarates oludes pildistamiseks. Siis on võimalik jäädvustada mõned omapärased fotod peomeeleolust. Siiski tasub enne fotode sotsiaalmeediasse postitamist neid põhjalikult kontrollida, et mõni rõõmsamas peomeeleolus külaline pildi pärast end hiljem ebamugavalt ei peaks tundma.

Õhtul toimuv pulmapidu on suurepärane just hämarates oludes pildistamiseks.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga