Avaleht Nõuanded Võrkkiik alusega sobib igasse aeda
Võrkkiik alusega sobib igasse aeda

Võrkkiik alusega sobib igasse aeda

Paljud inimesed ostavad endale maja uusarendus piirkonda, kus hoovi peal ei kasva suuri ja kõrgeid puid võrkkiige riputamiseks. Õnneks ei pea aga kõik need majaomanikud kurvastama, sest võrkkiik alusega sobib igale poole, ka nendesse aedadesse, kus ei ole sobivaid puid või teisi kohti, kuhu klassikaline võrkkiik paigutada.

Võrkkiik (Foto Freepik)
Foto: Freepik

Võrkkiik alusega on täiuslik element sinu aianurka

Pole midagi muud idüllilisemat kui veeta soe suvepäev võrkkiiges raamatu lugedes või maitsvat sidruni limonaadi nautides. Erinevatel põhjustel ei ole võimalik klassikalist võrkkiike igale poole panna ja seetõttu on võrkkiik alusega aina populaarsemaks aiamööbli osaks saanud. Kuna võrkkiik alusega on suurem kui tavaline võrkkiik, siis peab olema aias piisavalt ruumi, et see kuhugi paigutada. Meie soovitame igal võimalusel selle jaoks leida nurgakese, sest see muudab iga aia hubaseks ja idülliliseks kohaks, kus puhata ja soojasid ilmasid nautida. Võrkkiiged ei ole mitte ainult laste lemmikud, vaid ka täiskasvanud armastavad neid. Võrkkiik on oluline aiamööbel, mida tasub sisustamisel kohe arvestada, seda eriti, kui plaanis on soetada võrkkiik alusega.

Võrkkiik (Foto Freepik)
Foto: Freepik

Soeta võrkkiik kokkupandava alusega, et hooaja alguses see kiirelt kokku panna ja selle lõpus lahti võtta ning asetada ära kuniks uus hooaeg peale tuleb. Kerge võrkkiige raam muudab selle kasutamise kergeks ja mugavaks. Vajadusel saad ka võrkkiige asukohta muuta, näiteks liigutada seda vastavalt päikese liikumisega. Kui sa soovid võrkkiike kasutada koos oma armsamaga, siis vali kahekohaline võrkkiik alusega. Ka üksinda on selles väga mõnus pikutada, kuna ruumi on rohkelt.

Võrkkiik alusega terrassile ja aeda

Võrkkiige asukoht vali lähtuvalt oma aia kujunduse plaanidest. See võib asuda sinu terrassil, aga olla ka eraldiseisev ja privaatne nurgakene kuskil mujal hoovis. Vaiksem nurk on hea, kui soovid luua koha, kus omapäi olla. Kui sa soovid, et võrkkiik alusega oleks osa aiast, kus võõrustad külalisi ja veedad aega koos oma perega, siis leia sellele koht sinna lähedale. Nii saad kogu perega võrkkiiges pikutada ja juttu ajada. Vali kas metallist või puidust alusega võrkkiik. Eelista värvilahendusi, mis lähevad kokku kõige muuga, nii aiamööbliga kui ka stiiliga, mida oma aias püüad saavutada. Kaup24 ja Hansaposti valikust leiad rohkelt võrkkiikesid alusega, vali välja endale sobivas suuruses ja värvi toode ning paiguta see oma aeda. Naudi päikselisi ilmu ja puhka mugavas võrkkiiges.

Võrkkiik (Foto Freepik)
Foto: Freepik

Veendu, et sinu võrkkiik alusega oleks piisavalt tugev ja vastupidav, seda eriti, kui soovid kasutada koos kellegi teisega. Teisalt on aga hea, et see oleks piisavalt kergelt kokku käiv ning liigutatav, et oleks võimalusi selle ümber paigutamiseks ja vajadusel siseruumi viimiseks. Võrkkiige materjali valides lähtu oma eelistustest. Looduslikest kiududest valmistatud võrkkiiged on alati parimaks valikuks, kuid need on ka natukene kõrgema hinnaga kui mõnest teisest alternatiivsest materjalist. Vaata ka, milline värv või muster valida. Tõeliselt boheemlaslik valik on valge võrkkiik alusega, millal on allääres narmad. Põhjamaiselt lihtne ja alati ajatu valik on näiteks hall ühevärviline võrkkiik.