UURING I Sülearvuti on eelistatuim töövahend: ligi pooled eestlased kasutavad sülearvutit iga päev
Balti riikides läbi viidud uuring näitas, et ligi pooled eestlased kasutavad sülearvutit iga päev. Enim kasutatakse sülearvutit meelelahutuseks, aga ka töötamiseks ja õppimiseks.
Eesti tulemustest selgus, et 53% küsitletud meestest ja 46% naistest kasutab sülearvutit iga päev. Võrdluseks, et tahvelarvuteid kasutab igapäevaselt ainult 11% vastanutest ning lauaarvutit 37%.
Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina viitab tulemusi kommenteerides sülearvuti kvaliteedile ja kasutajasõbralikkusele: „Sülearvuti ekraan on kaasaskantavatest nutiseadmetest kõige suurem, mis teeb mugavaks uudiste lugemise, töötamise ja õppimise ning võimaldab ka mänge mängida. Samas on kaasaegsed sülearvutid kerged ning näevad ilusad välja, näiteks Huawei uusim üliõhukese metallkorpusega MateBook X Pro kaalub kõigest 1,33 kg, mistõttu on lihtne seda iga päev tööle, loengusse või kohvikusse kaasa võtta.“
Sülearvutit kasutatakse eelkõige meelelahutuseks, aga ka töötamiseks ja õppimiseks. Lausa 74% kõigist vastanutest ütles, et kasutavad sülearvutit kõige rohkem kodus erinevatel meelelahutuslikel eesmärkidel. 47% kasutab sülearvutit kodus töötamiseks ning 31% vastanutest kasutab sülearvutit töökohas.
Sõltumata sülearvuti kasutamise asukohast kasutatakse neid nii uudiste lugemiseks, suhtlemiseks, töötamiseks kui ka meelelahutuseks. 64% vastanutest ütlesid, et kasutavad sülearvutit uudiste lugemiseks, 53% suhtleb teiste inimestega, 51% teevad sellega tööd, 43% vastanutest kasutavad sülearvutit e-ostude sooritamiseks, 34% vaatab sülearvutiga ka filme. Jekaterina Mishina sõnul soovivad kasutajad sageli ühendada oma töövahendi mõne teise ekraaniga, et teha samaaegselt mitut toimingut. „Huawei uutes mudelites on uudne Huawei Share – funktsioon, mis võimaldab paralleelselt mitut ekraani korraga kasutada,“ lisas Mishina.
Lausa 69% 18-24-aastastest eestlastest kasutab sülearvutit õppimiseks, millest järeldub, et tudengite seas on sülearvuti jätkuvalt esimene valik teiste seadmetega võrreldes. Sama vanusegrupp kasutab sülearvutit ka mängimiseks, lausa 50% vastanutest.
Võrreldes teiste Balti riikidega näitas küsitlus, et üleüldine sülearvuti kasutamise sagedus on kõrgem Eestis ja Leedus ning pisut madalam Lätis. Sülearvuti kasutamise sagedus Eestis ja Leedus on vastavalt 66% ja 68%, aga Lätis 57%.
Vastustest paistis silma asjaolu, et sülearvutit kasutavad kodus meelelahutuseks need, kes on märkinud end hetkel töötuna, pensionil olevana või tudengina. Seevastu töötamise eesmärgil kasutavad arvutit eelkõige need, kes märkisid end hetkel töötavat ja kelle sissetulek on keskmisest pisut suurem, ning lisaks ka tudengid, kes märkisid, et töötavad sülearvutiga kodus.