Avaleht Ole teadlik Tehnikaekspert tutvustab kolme kasulikku nutiköögi võimalust
Tehnikaekspert tutvustab kolme kasulikku nutiköögi võimalust

Tehnikaekspert tutvustab kolme kasulikku nutiköögi võimalust

Kui mõned aastad tagasi kõlas internetis ostlev, kasutajaga vestlev ja ostunimekirja koostav kodumasin utoopiliselt, siis tänases köögis on see kõik reaalsuseks muutunud.

Tänapäevased külmikud koostavad poenimekirju ja annavad märku toote säilivusaja lähenemisest, ahjud oskavad retsepte soovitada, söögiriistad suutäisi lugeda ning tänu külmikus olevale kaamerale on võimalik poes olles omada ülevaadet külmiku sisust.

LG tehnikaeksperdid tutvustavad levinumaid võimalusi, kuidas köök nutikaks muuta.

Toitu telliv külmik

Nutikad ekraanid on saabunud ka meie köökidesse. Näiteks on LG viimasel külmiku mudelil 29-tolline puutetundlik LCD ekraan, mille menüü võimaldab kasutajatel lisada kleebised ja silte toitudele ning infot nende aegumise kohta. Lisaks saab panna personaalseid meeldetuletusi pere liikmetele ja koostada erinevaid nimekirju, mis kõik kuvatakse külmiku ekraanil. Poes sisseoste tehes annab 2.0 megapiksliline ülilaia nurgaga panoraamkaamera võimaluse heita pilk oma külmkapi sisule läbi nutitelefoni.

Kaamera jäädvustab külmiku sisemust erinevate nurkade alt ja saadud pildid kuvatakse vastavas rakenduses. InstaView funktsiooni abil muutub aga külmiku uks pärast paari koputust läbipaistvaks ning võimaldab kasutajatel uksi avamata näha külmiku sisemusse. See omakorda aitab säästa energiat, mis kuluks ukse avamisel sisse läinud sooja õhu uuesti jahutamisele. Külmikutesse integreeritud Amazon Alexa otsib aga hääljuhtimise teel retsepte, mängib muusikat, teeb tellimusi Amazon.com lehelt ja ostab ka toidukaupasid. Intelligentne assistent Alexa suudab enam kui 6000 oskuse seas juhtida ka nutikodu, taotleda autoteenindust ja kontrollida ilmateadet.

Ahi, mis soovitab retsepte

Innovaatilised rakendused nagu HomeChat, mida on võimalik ühildada teatud tüüpi ahjudega, aitavad retsepte otsides soovitustega. Nutikas ahi oskab küsida, mida kasutaja planeerib süüa teha ning soovitab siis erinevaid retsepte. Kui retsept valitud, määrab ahi sobiva temperatuuri ja küpsetusaja. Küpsetamise ajal raporteerib ahi temperatuurist ja arvestab välja reaalse toidu valmimiseni kuluva aja.

Köögitarvikud, mis kaaluvad ja mõõdavad

Meie köökides leidub palju ka väiksemaid seadmeid, mis on abiks söögi tegemisel ja annavad meie köögile oma näo ning muudavad selle koduseks. Nutiseadmete omavaheline ühilduvus muudab kodused tööd lihtsamaks ning aitab tihti säästa nii aega kui energiat.

Näiteks teatud toitumisprogrammi järgivatele inimestele on suureks abiks arvutiga ühendatav kahvel, mis jälgib inimese söömisharjumusi. Samuti annab see kerge vibratsiooniga teada, kui sööd liiga kiiresti ning hiljem on kõik andmed arvutis analüüsitavad.

Teised suured abilised on targad köögikaalud, mis aitavad toiduaineid kaaludes arvutada retsepti jaoks vajalikud kogused.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga