Avaleht Reis&Puhkus Täistunniekspressi bussid läksid üle 4G internetile
Täistunniekspressi bussid läksid üle 4G internetile

Täistunniekspressi bussid läksid üle 4G internetile

SEBE Tallinn-Tartu liinil sõitvates Täistunniekspressi bussides on sellest nädalast traadita internetti pakkumas uued 4G modemid, mis võimaldavad varasemast umbes kolm korda kiiremat allalaadimiskiirust.

Varasemad, vanema põlvkonna modemid vahetati hiljuti uute 4G modemite vastu, et reisijad, kes tahavad sõidu vältel oma sülearvuti või nutitelefoniga palga- või koolitööd teha, saaksid kasutada nii kiiret internetti, kui olemasolev tehnika võimaldab.

„Pingutame selle nimel, et meie bussid pakuks lisaks teekonnale sihtpunkti ka võimalust aega sisustada kasuliku või meeldivaga. Tasuta WiFi on muutunud üheks oluliseks argumendiks, miks just bussiga reisimist eelistatakse. Püüame siin ajaga kaasas käia ning meie reisijatele uusi ja paremaid lahendusi pakkuda,“ sõnas SEBE juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

Uue taseme traadita internet pälvis ka juba WiFi.ee portaali toimetaja ning internetiasjatundja Veljo Haameri tähelepanu, kes on Tallinn-Tartu liinil tihe reisija. „Ma ütleks, et SEBE on interneti nimel kõvasti tööd teinud, rohkem kui konkurendid. Võrk võimaldab privaatsust ning andmesidekiirus jaguneb kasutajate vahel võrdselt,“ sõnas Haamer.

4G modemid paigaldati kaheksasse Täistunniekspressi bussi. Igas bussis on kaks modemit, mis üksteist täiendavad ning tagavad seeläbi püsivama ja usaldusväärsema ühenduse. Esialgsed testid on näidanud, et 4G ühenduse reaalne allalaadimiskiirus on 18Mbit/s. Tipptundidel, mil bussis on arvutikasutajaid rohkem, võib kiirus jääda 7 Mbit/s-ini.

4G modemid on paigutatud ka uutesse Täistunniekspressi bussidesse, mis hakkavad augusti lõpus teenindama Tallinn-Pärnu ning Tallinn-Narva liine.

SEBE Täistunniekspressi bussid on lisaks kiirele internetile varustatud ka personaalsete meediaekraanidega, kust saab vaadata kodu- ja välismaiseid filme ning kuulata muusikat. Isiklike nutiseadmete laadimiseks on iga istme juures ka voolupistik ning mõistagi on bussides olemas tualett ning joogiautomaat.

Kommentaarid