Avaleht Reis&Puhkus Riigi turismiportaal saavutas rekordilise külastatavuse
Riigi turismiportaal saavutas rekordilise külastatavuse

Riigi turismiportaal saavutas rekordilise külastatavuse

Nii nagu Eestit külastab igal aastal rohkem turiste kui eelmisel, ronivad aasta-aastalt ülespoole ka riigi turismiportaali visitestonia.comkülastajanumbrid. Möödunud aastal tutvus Eestit puudutava infoga 3,12 mln külastajat, samas kui aasta varem oli külastusi 1,8 ning 2010. aastal 1,4 mln. 9 võõrkeeles Eesti turismiinfot kuvavat portaali visitestonia.com portaali haldab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Järjest enam jõutakse veebilehele mõne otsingumootori kaudu (63% külastustest), turismikampaaniad kasvatavad portaali liiklust keskmiselt 18,4%. Lisaks Eestile endale, kust kolmandiku klikkidest teevad parasjagu siin viibivad välismaalased, külastataksevisitestonia.com saiti enim Soomes, Venemaal, Lätis, Rootsis, Saksamaal, USA-s, Suurbritannias, Norras ja Ukrainas.

Möödunud aasta prognoositavaks välisturistide arvuks Eestis kujuneb ca 2,8 mln külastajat, mis on 3,3% enam kui aasta varem. Enim külastati Eestit mullu Soomest, Venemaalt, Saksamaalt, Rootsist, Lätist ja Suurbritanniast.

„Portaali külastatavus riigiti vastab üsna täpselt sellele, millistest riikidest Eestit ka reaalselt külastatakse. See on meile parimaks tagasisideks – oleme suutnud luua keskkonna, mis innustab Eestisse reisima ning võimaldab oma reisi ka hästi ette valmistada,“ kommenteeris EASi turismiarenduskeskuse turundusdirektor Tarmo Mutso. „Arendustööd lehekülje mugavamaks kasutamiseks erinevate meediumite kaudu käivad kogu aeg, sest tehnoloogiaga on vaja sammu pidada, et populaarsust hoida ja kasvatada. Külastatavuse hüppeline kasv kinnitab, et oleme selles siiani edukad olnud, ehkki peaeesmärgiks on ju ikkagi Eesti külastatavust kasvatada – ka seda oleme aasta-aastalt üha edukamalt saavutanud,“ lisas Mutso.

Kiire kasvu on teinud nutitelefoni või tahvelarvutiga tehtud külastuste arv visitestonia.com lehele – möödunud aastal oli nende osakaal 9,5% kõigist külastustest.

Möödunud aastal lansseeritud praktiline rakendus Reisiplaneerija (http://www.visitestonia.com/travel-planner) osutus populaarseks, seda kasutatakse keskmiselt 15 minutit külastuse kohta. Poole aasta pealt käibele tulnud Reisiplaneerija teenust, mille abiga saab kokku panna just enda huvidele vastava reisi, kasutati ligi 150 000 korda.

2012. aasta lõpus valmis ka puutetundlikele ekraanidele mõeldud Visitestonia.com elektrooniliste infokioskite lahendus turismiteenuse osutajatele (turismiinfopunktid, hotellid, külastuskeskused, sadamad jm) www.visitestonia.com/en/kiosk.

Visitestonia.com on keskne infoportaal igale Eestisse reisida soovivale inimesele ja turismiinfosüsteem kohalikule turismiettevõtjale, mis pakub infot üheksas võõrkeeles. Selle eestikeelne versioon puhkaeestis.ee on aga abivahendiks siseturistile.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga