Avaleht Reis&Puhkus Reisiabi! Millised reisijaõigused kehtivad Iisraelis?
Reisiabi! Millised reisijaõigused kehtivad Iisraelis?

Reisiabi! Millised reisijaõigused kehtivad Iisraelis?

Tänavune Eurovisiooni lauluvõistlus on Tel Avivis hoo sisse saanud ning tuhanded inimesed reisivad võõrustaja riiki meeleolukat sündmust nautima või lihtsalt kaasnevast melust osa saama. Kui oled üks neist, siis pea lennukiga reisides kindlasti meeles sulle kehtivaid reisijaõiguseid.

Mõlemat Tel Avivi lennujaama Tel Aviv-Yafo Sde Dov ja Ben Gurion Intl läbib lauluvõistlusele eelneval ja järgneval perioodil suur hulk reisijaid, mis võib kaasa tuua tavapärasemast rohkem lendude tühistamisi, hilinemisi või ülebroneerimisi.

“Tel Avivi reisijad peaksid ennast kindlasti viima kurssi neid puudutavate reisijaõigustega. Kuna Iisrael ei kuulu Euroopa Liitu, siis ei kehti seal reisijate õigusi puudutav Euroopa Nõukogu määrus 261/2004. Iisraelis kehtib kohalik lennundusteenuste seadus, milles on eraldi välja toodud ka reisija õigused hüvitisele või muule abile juhul, kui lend hilineb, tühistatakse või on ülebroneeritud,“ kommenteeris lennuhüvitisettevõtte Skycop juht Rukas Rasciauskas.

Sarnaselt Euroopa Nõukogu määrusele, on Iisraelis reisijatel õigus igakülgsele abile, kui neil tuleb oodata lendu kaks või enam tundi. Lennufirma peab tagama reisijale tasuta toidu, vee, võimaluse helistamiseks ning öömaja siis, kui uus lend on järgmisel päeval või veel hiljem. Reisijale tuleb võimaldada ka transport öömajja ning tagasi lennujaama.

Kui lend Iisraeli või sealt tagasi hilineb üle kaheksa tunni, on reisijatel Iisraeli seaduse kohaselt õigus juba hüvitisele, mille suurus sõltub lennudistantsist: kuni 2000 km puhul võib hüvitise suurus olla umbes 300 eurot, kuni 4500 km puhul umbes 475 eurot ning üle 4500 km puhul umbes 700 eurot.

Kui reisija lend on ka eelnevatel aastatel hilinenud, tühistatud või olnud ülebroneeritud, siis on ka sel juhul võimalik kompensatsiooni lennuhüvitisettevõtte abiga nõuda. Hüvitist on võimalik tagantjärgi nõuda kuni neli aastat vanade lendude puhul.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga