Avaleht Ole teadlik RANDMEPAELAD! Lapsevanemad, küsige randades lastele randmepaelu
RANDMEPAELAD! Lapsevanemad, küsige randades lastele randmepaelu

RANDMEPAELAD! Lapsevanemad, küsige randades lastele randmepaelu

lapsed rannasTallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet on randades laste turvalisuse kindlustamiseks tänavu tellinud 5000 spetsiaalset, rebimis- ja veekindlat randmepaela. Vajadusel tellib amet paelu juurde. Vanemad saavad randmepaelu rannavalve käest küsida.

Nii nagu ka varasematel aastatel  jaotab rannavalve Tallinna avalikes supelrandades väikelaste vanematele silmatorkavaid oranže randmepaelu, millele saab kanda lapsevanema kontakttelefoni numbri ja lapse nime. Käepaelad ja kirjutusvahendid on kättesaadavad rannavalve kabiinides, need on tasuta. Randmepaela kinnitades tuleks lapsele selgitada, et ta saab alati punases riietuses rannavalvuritelt abi küsida.  Samas ei tohiks lapsevanemad siiski unustada, et üksnes pael lapsi ei kaitse.

Eesti- ja venekeelne informatsioon randmepaelte kohta on paigutatud ka riietuskabiinidesse.

Tallinnas on viis avalikku randa: Stroomi, Pirita, Kakumäe, Pikakari ja Harku, kus iga päev tegutsevad rannavalvurid. Suure veekogu juurde sattudes võib suurematelgi lastel kaduda orientatsioon vanemate leidmiseks ja kogemused näitavad, et suve jooksul viivad rannavalvurid oma vanematega kokku kümneid pealinna randades ära eksinud lapsi.

Rannahooajal on soodsate ilmade korral populaarsemates, Pirita ja Stroomi rannas, 10-12 000 puhkajat.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga