Avaleht Reis&Puhkus PZU: reisikindlustuse lisakaitse hüvitab reisijale lennufirma streigist tulenevad kulud
PZU: reisikindlustuse lisakaitse hüvitab reisijale lennufirma streigist tulenevad kulud

PZU: reisikindlustuse lisakaitse hüvitab reisijale lennufirma streigist tulenevad kulud

PZU logoPZU Kindlustus (PZU) soovitab reisikindlustuse poliisi muretseda koos reisi ostmisega ning kaaluda kindlustuse lisakaitset, mis kompenseerib näiteks lennufirma streigist või pankrotist tekkivad kulud.

„Kliendid sõlmivad üha rohkem reisitõrget hõlmavaid poliise, kuid tavalise reisikindlustuse puhul ei kuulu reisitõrke all hüvitamisele näiteks lennufirma streigist tekkiv kahju. Seetõttu saab PZU reisikindlustuse ostmisel valida juurde lisakaitse, mille korral reisitõrke kindlustusjuhtumiks on ka transpordiettevõtte töötajate streik, töökatkestus või ettevõtte maksevõimetus,“ ütles PZU Kindlustuse kodu- ja reisikindlustuse riskijuht Kaja Pukk.

Näiteks 9. novembril pöördus PZU Kindlustuse poole seitse klienti, kes soovisid hüvitist streigi tõttu ära jäänud lendude eest. „Kahjuks pidime neile eitavalt vastama, sest sõlmitud reisikindlustuse leping ei sisaldanud lisakaitset,“ ütles Pukk. Tema sõnul on viimasel ajal sagenenud juhtumid, kus lennud ei toimu streikide või tööseisakute tõttu, kuigi lennufirmad teevad oma parima, et kliendid sihtkohta toimetada.

Töökatkestusest, streigist või maksevõimetusest põhjustatud kindlustusjuhtumi korral hüvitatakse kindlustatule lisakulud transpordile ja majutusele, mis on vajalikud reisi sihtpunkti või reisi alguspunkti jõudmiseks.

Siiski ei ole kindlustusjuhtumiks reisikorraldaja või reisibüroo maksevõimetus ning neil juhtudel hüvitist ei maksta.

Kahesaja-aastase ajalooga rahvusvaheline kindlustusgrupp PZU sisenes Eesti turule 2013. aastal ning omandas eelmisel aastal RSA kindlustusgrupi varad Poolas, Lätis, Leedus ja Eestis. PZU kindlustusgrupp on turuliider Baltikumis ning Eestis on PZU Kindlustus turuosalt neljas kahjukindlustusselts. PZU Kindlustus teeb Eestis varakindlustustoodete pakkumisel koostööd SEB Pangaga. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga