1. Avaleht
  2. Kingiidee
  3. Plaanid pakki saata? Ära saadetist nii pakenda
Plaanid pakki saata? Ära saadetist nii pakenda

Plaanid pakki saata? Ära saadetist nii pakenda

Pakkide saatmise kõrghooaeg on käes. Selleks, et saadetis turvaliselt sihtkohta jõuaks, tuleb see sobivalt pakendada. Näiteks ei tohiks kaupa teele panna vaid kinkepakendis ega õhukeses kilekotis. Veel teisigi näpunäiteid jagab DPD Eesti.

Selleks, et saadetis turvaliselt sihtkohta jõuaks, tuleb see sobivalt pakendada.

Foto: Freepik

„Saadetist pakkides tuleks mõelda, et see läbib teekonna jooksul ka sorteerimisliini ja käib läbi mitme kulleri käest. Välispakend peaks olema alati piisavalt tugev ja korralik, et teekond edukalt üle elada ja samas tasub jälgida, et eseme ja pakendi vaheline sisemine ruum oleks täidetud ning ese ei saaks seal vabalt ringi liikuda. Juhul, kui ese ei ole nõuetekohaselt pakendatud, ei pruugi see jõuda sihtkohta õigeaegselt ja sama heas seisus nagu see oli teelepaneku hetkel,“ rääkis DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Saadetist pakkides tuleks mõelda, et see läbib teekonna jooksul ka sorteerimisliini ja käib läbi mitme kulleri käest.

Foto: Freepik

Ära saada esemeid vaid kinkepakendis 

DPD Eesti meenutab jõulude eel, et saadetisi ei tohiks teele panna vaid kinkepakendis, sest need ei ole transpordiks piisavalt tugevad ning purunevad kergesti. Niisamuti võivad pakenditel olevad nöörid takerduda sorteerimisliini ja rikkuda pakendi. Saadetis tuleks pakendada tugevasse ja korralikku pappkasti. Näiteks taaskasuta e-poodidest tellitud ostudega saadud pappkaste.

Saadetis tuleks pakendada tugevasse ja korralikku pappkasti.

Kasuta sobiva suurusega pakendit 

Selleks, et saadetist oleks võimalik nõuetekohaselt käsitleda, peab see olema vähemalt A5 turvaümbriku suurune. Paigutades mõõtmetelt väikese eseme suurde pakendisse tuleks jälgida, et vaba ruum kauba ja karbi vahel oleks igast küljest täidetud selleks ettenähtud täitematerjaliga,  et transpordipakend ei kaotaks oma vormi ning kaup pakendis ei liiguks.

Enne paki pakiautomaati postitamist tuleks veenduda, et paki mõõtmed vastavad ostetud pakikapi suurusele ja teenusele. Kui pakk on maksimaalse lubatud laiuse ja kõrgusega, tuleks valida pigem suurem kapp, et pakisaajal oleks saadetist mugavam kapist välja võtta.

Enne paki pakiautomaati postitamist tuleks veenduda, et paki mõõtmed vastavad ostetud pakikapi suurusele ja teenusele.

Foto: Freepik

Vali korrektne pakendamisviis ja märgista õrnad esemed

Esemeid ei tohiks pakendada vaid pakkekilega, sest see pole piisavalt tugev, et kaitsta neid kahjustumise eest. Ka vaid õhukene kilekott ei ole piisav pakkematerjal, sest see on lihtne purunema. Kui kilekott puruneb, võib kaup määrduda ja kahjustada saada.

Tooteid ei tasu teele panna ka originaalpakendis. Fotol näha olev advendikalender peaks olema lisaks pakendatud, et see originaalkujul saajani jõuaks.

Ära saada sobimatuid või ohtlike esemeid 

Enne saadetise postitamist tasub ka üle vaadata, milliseid tooteid ei ole lubatud pakiautomaadi ja/või kulleri kaudu saata. Sellisteks esemeteks on näiteks ohtlikud jäätmed, külmutatud või kiiresti riknev kaup, ilutulestik, väärisesemed, sularaha, igasugused dokumendid, alkohol jm.

Head Uudised GoodNews