Avaleht Ole teadlik PAIGALDA TALVEREHVID I Eeloleval nädalal on oodata talviseid teeolusid
PAIGALDA TALVEREHVID I Eeloleval nädalal on oodata talviseid teeolusid

PAIGALDA TALVEREHVID I Eeloleval nädalal on oodata talviseid teeolusid

Tallinna Keskkonna ja Kommunaalamet hoiatab liiklejaid ilmaolude muutumisest pühapäeva õhtutundidel. Prognooside kohaselt on oodata kergeid sademeid ja temperatuuri langemist allapoole nulli, öötundidel püsib õhutemperatuur miinuspoolel ja libeduse oht on suur. Järgmise nädala öödel on temperatuur samuti valdavalt miinuspoolel.

„Kuna paljudel sõidukitel on all veel suverehvid, tuleks nüüd kõikidel autoomanikel paigaldada oma sõidukitele talverehvid. Suverehvidega lumesajus liiklemine on äärmiselt ohtlik ja häirib oluliselt linnaliikluse sujuvust,“ ütles Tallinna Keskkonna- ja

Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg ja lisas, et talverehvidena võiks eelistada lamellrehve, mis hoiavad linnaõhu puhtamana ja säästavad sellega ka linnaelanike tervist.

Ühtlasi tasub Sule sõnul talvistes oludes liiklemisel meeles pidada, et suviste liiklemisvõtete kohandamine libedate teeoludega vajab harjumist, mistõttu tuleks varuda sihtkohta jõudmiseks aega ja kannatust.

Keskkonna ja Kommunaalameti lepingupartnerid tänavapuhastusettevõtted jälgivad operatiivselt ilmastikutingimusi ning lumesaju või libedaohu tekkimisel suunatakse tänavatele kogu olemasolev tänavakoristustehnika.