Avaleht Ole teadlik OLE TEADLIK! Siit leiad nippe, kuidas öelda alkoholile EI!
OLE TEADLIK! Siit leiad nippe, kuidas öelda alkoholile EI!

OLE TEADLIK! Siit leiad nippe, kuidas öelda alkoholile EI!

AlkoholAlkoholist loobumine võib olla üllatavalt raske seltskondliku surve tõttu. Ei-ütlemisele järgneb sageli kaaslaste mittemõistev reaktsioon.

Ent igaühel on õigus keelduda. Enda eest hoolitsemine on täiesti normaalne ja keegi ei pea alkoholi tarvitama lihtsalt mugavusest, kuna juua on lihtsam kui keelduda. Eriti tobe on aga pärast kahetseda, et klaasi vastu võtsid ja tühjaks jõid, kuigi tegelikult eriti ei tahtnudki.

Sobivaim EI ütlemise viis sõltub seltskonnast ja situatsioonist. Üldreeglina on kõige tõhusam öelda otse, et sa ei soovi. Mõnel juhul toimivad aga paremini vabandused ja vältimine.

Toome teieni mõned nipid:

1. Agressiivsel pealekäimisel ütle mõni põhjus, mida on raske vaidlustada.

Näiteks:
„Olen täna roolis“
„Pean homme vormis olema (lähen võistlema / trenni / eksamile).“
„Olin hiljuti haige, mul on tabletikuur pooleli.“
„Pean praegu vahet, võibolla mõne aja pärast.“

2. Osta endale alkoholivaba õlu või kokteil (nt Virgin Mojito, Shirley Temple, jäätee viskiklaasis vms). Nii on näha, et sul on jook olemas.

3. Suurema seltskonnaga (nt töökaaslastega) väljas olles, lepi baarmeniga vaikselt kokku, et ta serveeriks sulle mittealkohoolseid asendusjooke. Näiteks, kui tellitakse veini, siis sulle valatakse mahla; õlle puhul alkoholivaba õlut jne.

4. Võta pakutud klaas vastu, kuid jäta joomata. Kui sul on klaas täis, siis ei tulda ka uut jooki pakkuma.

5. Keera keeldumine naljaks, nt „nõrk olen, jätan praegu vahele …“

6. Juhi jutt mujale, et mitte sattuda vaidlusse. Näiteks pubis olles tee ettepanek piljardit mängida või mingit huvitavat toitu tellida.

7. Leia endale tegevust: mine tantsima, osale seltskonnamängudes, tee külalistest pilti, võta eesmärgiks kõigi külalistega vestelda, flirdi jne.

Allikas: http://www.alkoinfo.ee/rohkemelu/et

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga