Avaleht Reis&Puhkus MILLIST VALIDA? Hotell, motell, hostel, butiikhostel – millist valida?
MILLIST VALIDA? Hotell, motell, hostel, butiikhostel – millist valida?

MILLIST VALIDA? Hotell, motell, hostel, butiikhostel – millist valida?

Majutus 2Iga ööbimispaika otsiv reisiplaneerija on kokku puutunud probleemiga, kuidas leida võimalikult soodsa hinnaga piisavalt omapärane ja võimalikult mugav ööbimiskoht. Majutusasutuste maastik on muutunud väga kirjuks ning üha keerulisem on ennustada, milline mugavusaste peitub tegelikult ööbimiskoha nelja seina vahel.

Hektor Design Hostels turundusjuhi Ildiko Siimoni sõnul leiab kireva majutusvõimaluste nimistu eesotsast jätkuvalt hotelli, mis on esmane valik reisijale, kelle jaoks ei ole teenuse sageli kõrge hind probleemiks ning kes soovib luksuslikku majutust koos kõigi hinnas sisalduvate lisadega.

„Sellised detailid nagu minibaar, väikesed šampoonid ja kingaviks jäävad aga sageli kasutamata, mistõttu ei paku need peatujale muud kui lisaeurosid hotelli arvel,“ selgitas Siimon. Sellele vaatamata on nõudlus taolise majutuse järele endiselt kasvamas ning asjaolu, et Eestisse on jõudmas ka taolised luksushotellibrändid nagu Hilton, kinnitab maksejõuliste külastajate arvukuse kasvu.

Majutus 1

Harjumuspäraste hotellide kõrval leidub näiteks Belgias ja Inglismaal ka pop-up hotelle, mida paigutatakse enamasti ajutise ööbimisasutusena suurürituste toimumispaikade lähedusse. „Sageli sünnivad pop-up hotellid ehitussoojaku ümberehituse tulemusena ja pakuvad külastajatele puhast, askeetlikku peavarju minimalistlikus stiilis kujundatud ruumides,“ rääkis Siimon. Lisaks saab omanäolisematest hotellidest nimetada veel Rootsis asuvat jää- ning Jaapanis populaarset kapselhotelli, mille sarnaseid veel Eestis ei ole.

Need rändurid, kelle eelarve on aga pisut piiratum, on altid otsima teisi lahendusi ning langetavad sageli valiku mõne hosteli kasuks, mis kujutab endast soodsamat tüüpi majutust, kus reisijad jagavad tuba harilikult mõne teise peatujaga.

Majutus 3

„Tänu hosteli erinevatest kultuuridest pakatavale külaliskonnale pakuvad taolised majutusasutused lisaks eeskujulikule öömajale ka meeleolukaid sotsiaalseid võimalusi, kuid sellele vaatamata on pea igas hostelis võimalik siiski saada ka privaatsemat majutusteenust,“ rääkis Ildiko Siimon. Eesti suvepealinnas Pärnus asuvas Hommiku hostelis ei leia näiteks ühtegi ühiselt kasutatavat magamistuba, küll aga soodsat öömaja päikeselise nädalavahetuse veetmiseks sõprade või lähedastega.

Üsna uus mõiste Eestis on aga butiikhostel, mis pakub kõiki traditsioonilisi hotelli teenuseid, aga seda hosteli hinnaklassiga. Võrreldes hariliku hosteliga leiab butiikhosteli seinte vahelt köitva sulami eeskujulikust funktsionaalsest majutusasutusest, stiilsest disainist, kunstist ning kõrgtehnoloogiast, mis murravad arusaama hostelist kui isikupäratust seljakotirändurite kohtumispaigast.

„Lääne-Euroopas on butiikhosteli tüüpi majutus juba küllaltki levinud ning ei tähenda enam ammu seda, et teenus annaks järele kvaliteedis hotellidega võrrelduna,“ sõnas Siimon. Hektor Design Hostel Tartus on värvikas näide Eesti butiikhostelist.

Autoreisijad ja mototuristid kasutavad sageli motelle, mis Eestis pole ehk nii populaarsed kui riikides, kus läbitakse pikki vahemaid mööda kiirteid. Motellid pakuvad samuti mugavat ja soodsat ööbimislahendust liikvel olevatele puhkajatele, asudes enamasti suurte maanteede ääres.

„Kõige kindlam viis leida endale kõige sobivam ööbimisvõimalus on panna paika see, milline on külastaja minimaalne mugavusootus ning maksimaalne hinnapiir. Erinevad hotelliportaalid nagu Booking.com aitavad leida ka Eestist väga laia valiku ööbimiskohti ning pea alati on neis portaalides näha nii majutusasutuse pildid kui ka loetelu seal pakutavatest mugavustest. Ebameeldivate üllatuste vältimiseks tasub siiski hotelliga ühendust võtta ja kõik, mis tähtis, üle küsida,“ soovitas Hektor Design Hosteli turundusjuht.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga