Avaleht Nõuanded Millist nutikella osta, kui eelarve on väike?
Millist nutikella osta, kui eelarve on väike?

Millist nutikella osta, kui eelarve on väike?

Tänapäeval on aina enam populaarsust kogumas nutikellad, mis on varustatud mitmete nutikate funktsioonidega, mis muudavad meie elu palju lihtsamaks ja mugavamaks. Erinevad funktsioonid aitavad meil paremini aega planeerida, hoida silm peal oma tervisel ning olla kursis ülejäänud maailmas toimuvaga. Küll aga kipuvad nutikellad olema hinnaklassilt kallimad, seega kuidas valida endale kvaliteetne nutikell, kui eelarve on piiratud?

Milline on sinu eelarve? 

Esimese asjana peaksid paika panema oma eelarve – pea meeles, et nutikellad ei maksa vähe. Kui sinu eelarve on väike ja piiratud, tasub sellega ka arvestada. Nutikellade hinnaklass algab umbes 50 eurost kuni 700 euroni välja, mispärast on oluline seada paika oma ootused nii, et mis vastaksid sellele. Näiteks ei saa sa nii palju oodata 50-euroselt kellalt, mida saaks näiteks 500-eurose kella puhul.

Disain 

Üheks hinna mõjutajaks on kindlasti kella disain. Kvaliteetne materjal tagab küll kella vastupidavuse ja veekindluse, kuid kui sulle meeldib juba loomult asjade eest hoolt kanda, ei ole see kindlasti probleem. Kallimad kellad näevad üldjuhul ka luksuslikumad välja, kuid ka soodsamate kellade puhul on disaini valik suur, mispärast tasub sellegipoolest tutvuda  valikuga ning leida endale meelepärane. Olgu selleks viisakas ning tavalise kellaga sarnanev nutikell, uudse suure ekraaniga kell või minimalistlikus disainis kell – igast hinnaklassist leidub midagi.

Ühendatavus

Kui oled otsimas endale nutikella, tasub arvestada ka sellega, et iga nutikell ei pruugi iga telefoniga sobituda. Näiteks Apple Watch kellad ei sobi hästi nutitelefonidega, mis on Android süsteemiga ning vastupidi. Seepärast on soovituslik juba enne kella ostu veidi uurida oma telefoni ja võimaliku nutikella tausta. Võib juhtuda, et kui sinu telefon on kallim ja luksuslikum, pead siiski leppima ka kallima kellaga kui esialgu plaanis oli.

Funktsionaalsus

Kui soovid väiksema eelarvega osta kella, siis peaksid arvestama ka sellega, et sa ei pruugi saada kella, millel on väga palju funktsioone. Seetõttu mõtle, millised funktsioonid on tõeliselt sinu jaoks olulised. Kui tegeled spordiga, siis kindlasti on aktiivsusmonitori puhul sinu jaoks tähtsad erinevaid tulemuste mõõtjad – pulsimõõtja, täidetud sammud, läbitud kilomeetrid jne. Kui kasutaksid kella eelkõige aksessuaarina, mis vaid näitaks teateid sinu telefonist, siis ei pruugi need funktsioonid olulised olla. Seega ole funktsioonide koha pealt minimalistlik ning väikese eelarve puhul eelista kellasid, mis täidaksid sinu peamised soovid.

Muud tehnilised näitajad

See on kõige olulisem, mis mõjutab nutikella hinda. Hea aku kestvus on iga inimese jaoks oluline, et kell peaks vastu hommikust õhtuni ja nii mitu päeva. Kella mälust oleneb kui palju äppe, muusikat ning muid asju saad enda kella peale tõmmata. Teised lisafunktsioonid nagu WiFi ühendus Bluetooth ühenduse asemel, NFC kontaktivabade maksete jaoks ning sisseehitatud GPS teekonna jälgimiseks on vaid osad lisad, mida nutikellad pakkuda suudavad. Küll aga ei pruugi kõige soodsamad kellad kõike lubada, mispärast hoia silm peal sellel, mis on päriselt sinu jaoks oluline.

Brändi nimi

Paljudele toodetele annab hinnas juurde brändi nimi. Mida tuntum bränd, seda kallim see ka tõenäosusega on, kuid kindlasti pakuvad nad ka hea kvaliteediga kellasid. See ei tähendaks, et sa ei või leida vähem tuntuma nimega kella, millel oleksid samad funktsioonid. Samas võid leida ka tuntumate brändide seast soodsamad kellasid – näiteks Garmin nutikell on üks populaarsemaid ja kiidetumaid kellatootjaid, kuid selle brändi nime alt leiad suures valikus erinevaid nutikellasid erinevast hinnaklassist vastavalt igale maitsele.

Eelista e-poode

E-poodides on sageli hinnad palju soodsamad kui füüsilises poes, seepärast on soovituslik tutvuda valikuga täpsemalt veebipoodides. Füüsilised poed võivad hinna sisse arvestada ka poe ülalpidamise kulusid, millest pole sul aimugi. Üks hea nipp on vaadata kell üle poes kohapeal ning kui oled leidnud sobiva, osta see hoopiski veebipoest. E-poodides toimuvad sageli ka veel erinevad sooduskampaaniad ja pakkumised, mis aitavad säästa veelgi. Näiteks on üks tuntumaid e-poode Eestis on näiteks Kaup24, kust on võimalik soetada kaupu erinevatest valdkondadest koos kõige soodsamate hindadega.