1. Avaleht
  2. Ole teadlik
  3. Millega peaks arvestama elektriauto laadimisel?
Millega peaks arvestama elektriauto laadimisel?

Millega peaks arvestama elektriauto laadimisel?

Enefit on välja toonud põhilised eksimused, millega laadija paigaldamisel alt võib minna ja annab nõu, mida teha.

Auto laadimisvõimekus. Enne, kui laadija valimisega alustad, tasuks omal käel või automüüjalt uurida, mis võimekusega auto suudab laadida. Kui tegu on pistikhübriidiga, siis on kindlasti vaja teada ka seda, kas autol on 1- või 3-faasiline ühendus. Vastasel juhul ei saa laadimine ettenähtult toimida.

Laadimisviis. Elektriauto laadimiseks on üldiselt mõistlik soetada kvaliteetne laadimisjaam. Laadida saab ka otse seinapistikust, kui elektrikaabel ja kaitsmed on õigetes parameetrites, kuid selliselt on laadimiskiirus aeglane. Vanemate hoonete puhul, kus on alumiiniumkaablid ja nõrgemad kaitsmed, ei ole samuti soovituslik otse seinapistikust laadida.

Asukoht. Laadija paigaldamisel tasuks arvestada, et kui on soov laadijat majast eemale paigaldada, näiteks aia või kuuri külge, nõuab see eraldi kaevetöid, sest kaablid ei saa jääda maa peale. Kuna kaevamine mõjutab otseselt paigaldushinda, on soodsam ja lihtsam lahendus paigaldada laadija näiteks majaseina külge või garaaži.

Elektrisüsteemi võimsus. Valides laadijat, tuleks kindlasti üle kontrollida, kui palju on koduses elektrisüsteemis vaba võimsust. Enamik turul olevatest laadijatest on “fikseeritud” kiirusega (7,4 kW, 11 kW või 22 kW), millele vastavalt peab kodus vaba kogus amperaaži olema. Näiteks 11 kW laadija puhul on tegemist 3-faasilise laadimisega ja vaba voolu vajadus on 16 A.

Laadija paigaldamine. Paigaldamisel tuleks alati kutsuda kvalifitseeritud elektrik, kes on kogenud ning aitab kindlaks teha, et kaablid oleksid hästi ühendatud, õige ristlõikega ja et elektrikilbis olevad kaitseseadmed oleksid korrektsed.

Omal käel ei ole soovitatav laadimisjaama paigaldama asuda, kuna tegemist on elektrilise seadmega, mida iseseisvalt paigaldades võid ohtu seada enda tervise või kahjustada hoonet ja selle elektrisüsteemi.

  • Enefit Voltis saad koduse laadimisjaama endale rentida või osta. Koos laadijaga tuleb kaasa meie targa laadimise mobiiliäpp, mis aitab vähendada kulusid, juhtides laadija tööd soodsama hinnaga tundidele.
Head Uudised GoodNews