Avaleht Nõuanded Mida tuleks teada kodumasinate hooldamisest?
Mida tuleks teada kodumasinate hooldamisest?

Mida tuleks teada kodumasinate hooldamisest?

Äkitselt rikki minev kodumasin rikub kõigi tuju. Kodumasinate remont on aeganõudev ja kulukas ning seniks pead ise vajalikud tööd ära tegema. Kui oled harjunud nõudepesumasinat kasutama, ei taha sa ette kujutada käsitsi pesemist.

Veel hullem, katki läinud külmik tähendab suurt hulka riknenud toitu ja hoidiseid. Sügavkülmik sulab kiiresti üles, jättes kööki loigu. Kui sinu kodumasinad on integreeritud, ei pruugi sa veale lihtsalt ligi pääseda ja pead kutsuma tehniku.

Kodumasinate regulaarne hooldus pikendab oluliselt nende eluiga ja saad ennetada remonti. Korralikult hooldatud kodumasin tarbib tihti ka vähem elektrit. Tasub teha mõned pingutused, mis kokkuvõttes aitavad kokku hoida sinu kulutusi.

Külmkapi puhastamine

Külmkapi sisemine puhastamine on iseenesestmõistetav. Aeg-ajalt tuleb pühkida kondentsi ja eemaldada sügavkülmast jääd, puhastada siit-sealt toidupritsmeid. Tihti unustame, et külmkapp vajab puhastamist ka väljaspoolt. Aja jooksul kogub külmkapp tolmu ja see võib kahjustada kondensaatori spiraale. Nende puhastamiseks sobib hästi voolujooneline kitsas hari.

Nõudepesumasina hooldus 

Aeg-ajalt tuleb puhastada nõudepesumasina filtrit. Keera see lahti ja loputa sooja vee all, kui teed seda piisavalt tihti, ei teki sinna suuremaid sademeid. Nõudepesumasina enda puhastamiseks on saadaval suur hulk spetsiaalseid puhastusaineid, aga võid kasutada ka lihtsalt sidrunhapet.

Tihti unustatakse puhastamata nõudepesumasina ukse küljed – sinna koguneb aja jooksul hulk mustust. Kui viibid pikemat aega kodust eemal, lülita nõudepesumasin välja ja keera kinni veekraan, seda eriti talvel, kui on oht, et torud võivad külmuda.

Pliidiplaadi välimuse säilitamine 

Keraamiline pliidiplaat on esialgu ilma ühegi kriimuta. Aja jooksul tekivad sinna siiski mõned kriimud, aga hooletu kasutamise ja puhastamise tulemusel võib kahjustus nii suur olla, et enam ei tööta puutetundlikud nupud.

Pliidiplaadi puhastamisel tuleb olla ettevaatlik, ei tohiks kasutada kangeid puhastusvahendeid ja abrassiivseid tarvikuid. Kui toit satub pliidiplaadile, oota kõigepealt, et see maha jahtuks ja eemalda toidujäänused spetsiaalse ziletinoaga. Seejärel pühi pliidiplaat mikrokiudlapiga puhtaks.

Isepuhastuv ahi saab puhtaks ühe nupulevajutusega

Moodne integreeritav ahi võiks olla pürolüüsi funktsiooniga. Selline ahi kuumutab kõrge temperatuuriga toidujäänused tuhaks ja sul jääb üle need vaid lapiga ära pühkida.

Pürolüüsiga ahju puhastamine käib kiiresti ja lihtsalt. Tavalise ahju puhul tuleb siiski käised üles käärida ja seda küürida, et kinnikuivanud toidujääkidest lahti saada. Kange keemia asemel kasuta looduslikumaid vahendeid nagu rohelist seepi või sooda ja äädika segu.

Puhtust saab luua vaid puhaste vahenditega

Must tolmuimeja paneb õhu halvasti lõhnama ja ajab mustust laiali. Tolmuimejat tuleks regulaarselt puhastada, selle harjased pärast koristamist üle käia ja kasutada tolmuimeja kotti maksimaalselt kolmveerand täitumiseni.

Samuti tuleks kord paari kuu jooksul pesta tolmuimeja filtrit. Lõhnade neutraliseerimiseks võib kasutada soodat või spetsiaalseid lõhnastatud teri.

Katlakivine vesi rikub kodumasinaid 

Foto: Unsplash.com

Enamikele veekeetjatele ja kohvimasinatele saab saatuslikuks katlakivi. Kui kohvimasina saab varustada spetsiaalse filtriga, siis veekeedukannu puhul ei ole see nii lihtne. Ära unusta regulaarselt seda puhastada sidrunhappega või kasuta filtreeritud vett.

Kohvimasina puhul hoia kinni puhastusfunktsioonidest ja ära lükka neid edasi. Katlakivi ei põhjusta probleeme ainult väikestele kodumasinatele, kas pesumasina küttekeha vajab tavaliselt just seetõttu vahetust.

Kodumasinad on meie asendamatud abimehed, et igapäevased toimetused saaksid väikse vaevaga tehtud. Keegi ei soovi, et nad ootamatult rikki läheksid. Kodumasinate eluea pikendamiseks saame ise palju ära teha, nende eest regulaarselt hoolt kandes. Kui sinu kodumasin on siiski katki läinud, siis suure valiku uusi kvaliteetseid tooteid leiad 1a.ee laiast valikust.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga