Avaleht Ole teadlik LISATUD VIDEOD! Uus ajastu: inimesed tuunivad ennast nutividinatega
LISATUD VIDEOD! Uus ajastu: inimesed tuunivad ennast nutividinatega

LISATUD VIDEOD! Uus ajastu: inimesed tuunivad ennast nutividinatega

Ulmefilmid ennustavad, et ühel päeval saavad inimesed robotitega üheks. Hirmutav, kuid samas ka positiivne, sest juba praegu võib leida ohtralt inimesi, kes on oma kehaga ühendanud erinevad tehnikavidinad, mis parandavad nende elukvaliteeti moel, mis vaid mõni aasta tagasi oleks olnud mõeldamatu.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on meie ümber järjest rohkem “nutiinimesi”, kes on oma lihast kehaga sidunud elektroonikat. “Programmeeritava kiibi saab igaüks endale naha alla sisestada ka Eestis, aga mujal riikides minnakse juba palju kaugemale. Elektroonilised kehamodifikatsioonid on lähikümnendite reaalsus, mida kasutatakse füüsilise võimekuse parandamisest turvalahendusteni,” ütles Aron ja tõi neli näidet, mida inimesed on endaga juba teha lasknud.

Kolmas silm teeb maailma värviliseks

Kunstnik Neil Harbisson on üks väheseid inimesi maailmas, kes saab öelda, et tal on ka päriselt kolmas silm. Harbisson sündis värvipimedana ning selleks, et maailm taas värviliseks muuta, lasi ta paigaldada seadme, mis muudab värvid helideks. Süsteemi abil on tal võimalik tavalise nägemisega inimesest isegi rohkem värve tunnetada.

Ülinutikas robotkäsi

Proteesid on harilikult üsna algelised, aga Nigel Ackland sai endale uue käe, mille üle tunneks kadedust ka Terminaator. See suudab teha pea kõike, mida tavaline käsi ning saab hakkama ka peenemate ülesannetega, näiteks vee klaasi valamisega. Loomulikult on olemas ka režiim, et vajadusel saaks näpuga viibutada.

Näppudes saab infot hoida

Soomlane Jerry Jalava kaotas õnnetuses näpu, kuid selle asemel, et pisiasjast end häirida lasta, paigaldas ta sõrme külge USB-mälupulga, lubades tal olulisi fotosid ning faile alati enda lähedal hoida.

Nutijalad 

Mitmete erialade esindajad peavad tihti kandma suuri raskusi või kõndima järjepanu tunde. Selleks, et protsess mõnevõrra lihtsamaks teha, on mitmed ettevõtted ning sõjaväed kasutusele võtnud nutijalad, mis aitavad suuremaid raskusi kanda või vahemaid läbida.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga