Avaleht Huvitav KOOS ON LÕBUSAM! 5 aktiivset mängu kogu perele kodustes tingimustes
KOOS ON LÕBUSAM! 5 aktiivset mängu kogu perele kodustes tingimustes

KOOS ON LÕBUSAM! 5 aktiivset mängu kogu perele kodustes tingimustes

Praegustel segastel aegadel tuleb alati valmis olla olukorraks, kus toast välja minemine ei tule kõne allagi. Kõige olulisem on püsida tervena – see kehtib kogu pere, nii vanemate kui ka laste kohta. Tervena püsimine ei koosne ainult tervislikust toitumisest, see tähendab ka järjepidevat liikumist. Samas võib aktiivse elustiili hoidmine olla kodustes tingimustes keeruline väljakutse.

Seetõttu on Nestlé koostanud nimekirja mängudest, mida saab teha koos perega – see on suurepärane võimalus veeta aega lõbusalt ja olla aktiivne.

Peeglitants

Alustada võib mõnest tantsuliigutusest ja muuta elutuba tantsuplatsiks, et tunda ennast vabalt. Üks pereliige tantsib teiste ees, samal ajal püüavad teised pereliikmed teda jäljendada ja võimalikult sarnaselt liikuda.

Mõistagi, mida keerulisemad liigutused, seda väsinumad on lõpuks nii vanemad kui ka lapsed. Peeglitants on hea viis sportimiseks ja mõnusaks ajaveetmiseks – saab liikuda ja koos lõbutseda.

Istu-tõuse-istu

Tõenäoliselt meeldib teile ja teie lastele televiisorist saateid ja filme vaadata. See tähendab aga pikalt istumist, mis pole tervisele hea – inimene peaks vähemalt iga 45 minuti tagant püsti tõusma ja liikuma.

„Istu-tõuse-istu“ on lihtne mäng, mis aitab pereliikmetel aktiivsena püsida, samas ei jääda ilma saadete põnevatest osadest. Lihtsalt valige mingi sõna või tegevus, mida saates tihti kasutatakse ja iga kord, kui seda sõna või tegevust kuulete või näete, peavad kõik püsti tõusma. Võidab see, kes esimesena püsti!

Sabamäng

Sabamäng on laste seas tohutult populaarne, sest see hõlmab endas tagaajamist ja jooksmist.

Asetage iga pereliikme selja taha vöökohale t-särk või salvrätik. Need on nende “sabad”. Kõik mängijad jooksevad ringi ning üks peab samal ajal proovima neilt sabad ära tõmmata. Võidab see, kelle saba viimasena alles jääb. Muidugi peab korteris ringi jooksmiseks pöörama tähelepanu ohutusele ja vajadusel mööblit ümber tõstma, veendumaks, et lapsed endale haiget ei teeks ega midagi ära ei lõhuks.

Aardejaht

Aardejaht on veel üks kindel viis, kuidas lapsi liikvel hoida. Toome välja erinevad viisid, kuidas aardejahti läbi viia.

  • Koristamisjaht – määrake igale lapsele erinevat värvi märkmepaberid. Asetage neid erinevatesse kohtadesse ja laske igal lapsel üles otsida neile määratud värvid. Võidab see, kes kõik oma värvid esimesena üles leiab.
  • Punktijaht – iga märkmepaber on väärt kindel arv punkte. Peida mõned paberid kodus erinevatesse kohtadesse ja anna lastele aega üks minut, et leida üles nii palju, kui nad suudavad. Kõige rohkem punkte kogunud laps võidab.
  • Paberilahing – iga laps valib omale kindlat värvi märkmepaberid ning seejärel pannakse need seina peale. Igaüks proovib teatud aja jooksul varastada teiste värvilisi pabereid ja kellel kõige rohkem neid koguda õnnestub, on võitnud.

Jooga

Ning kuidas oleks väikese joogaga? Jooga sobib lastele sama hästi kui täiskasvanutele, arendades nende paindlikkust, tugevust, koordinatsiooni ning annab neile võimaluse õppida rohkem lõõgastumise ja meditatsiooni kohta – seda kõike lõbusa ja meeleoluka tegevuse kaudu.

Jooga puhul on positiivne see, et ei lähe vaja mingit varustust – piisab võimlemismatist, mille peal hõlpsasti harjutusi teha. Internetist võib leida hulganisti tasuta joogakursusi, mis aitavad algust teha.

Jäta need viis lõbusat mängulist tegevust meelde, et olla valmis olukorraks, kus tuleb kogu perega kodus püsida ja aktiivsust ning tuju üleval hoida. Liikuda saab ka siseruumides!