1. Avaleht
  2. Kingiidee
  3. KINGIIDEE KOKANDUSHUVILISELE! Ilmus uus kokaraamat “Metsaköök”
KINGIIDEE KOKANDUSHUVILISELE! Ilmus uus kokaraamat “Metsaköök”

KINGIIDEE KOKANDUSHUVILISELE! Ilmus uus kokaraamat “Metsaköök”

Tunnustatud kokaraamatute autorite Hele-Mai Alamaa ning Merle Liivaku värskelt ilmunud kogumiku “Metsaköök” rahvarikas esmaesitlus möödus joviaalses meeleolus, külalistele pakuti metsasuppi ja loosimänguvõitjad lahkusid peolt RMK raieloaga metsast toodud kuused seljas.

Rammusalt mahukas ja rohkete kaunite piltidega retseptikogumik sobib täiuslikult jõulukingis. Raamat innustab Eestimaa loodust nautima ning elaval tulel toitu valmistama, iga ilmaga ja igal aastaajal. Selles särisevad burgerid, valmivad ühe-poti-pastad puravike ja kukeseentega, tatar saab hulgaliselt värskeid kombinatsioone, praetakse umbrohtu, keerutatakse kokku imemaitsvaid risotosid, keedetakse läätsesuppi ja soojendavat šokolaadijooki, grillitakse banaane ja maasika-vahukommi tortiljasid.

Lisaks autoritele leiad raamatus lõkke äärest ka nende head sõbrad, teiste seas laulja Lenna Kuurmaa, teatritegelane Ene-Liis Semper ja näitleja Laura Peterson.

“Metsaköök” annab ka ideid, milliseid imetabaseid Eestimaa paiku ja RMK matkaradu kogeda ning praktilisi nõuandeid kõige vajaliku kohta metsaköögis. Õpetab, kus ja kuidas lõket teha, kuidas targalt pakkida ning viib hoogsale ekskursioonile matkatarvete ja võsakulinaaria avarustes.

Kogumik on autorite poolne kingitus Eesti Vabariigile sajandaks sünnipäevaks.

Metsakook_esikaas

GALERII: KALEV LILLEORG

Head Uudised GoodNews