1. Avaleht
  2. Kas sina teadsid?
  3. Hea teada! Reisija õigustest lennureisi tühistamise korral
Hea teada! Reisija õigustest lennureisi tühistamise korral

Hea teada! Reisija õigustest lennureisi tühistamise korral

Seoses Saksamaal toimuva streigiga on tühistatud palju lennureise. Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) ettevõtluse osakonna jurist Triinu Nurmjõe selgitab reisijate õigusi, mis antud olukorras kehtivad.

Juhul, kui lennureis tühistatakse, on lennuvedajal kohustus pakkuda reisijale ühte järgmistest valikutest:

  • Seitsme päeva jooksul kogu piletiraha tagasimakse ära jäänud reisi või reisi osade eest ning vajadusel esimesel võimalusel tagasilend reisi väljumiskohta;
  • Esimesel võimalusel ja võrreldavatel tingimustel teekonna muutmine reisija lõppsihtkohta;
  • Vabade kohtade olemasolul võrreldavatel tingimustel toimuv teekonna muutmine reisija lõppsihtkohta reisijale sobival hilisemal kuupäeval.

Juhul, kui reisija on jõudnud juba kas ümberistumisega lennureisi korral tema vahesihtkohta või ootab tagasilendu lõppsihtkohta lennujaamas, tuleb lennuvedajal pakkuda talle uue lennu ooteajaga võrreldes piisavat toitlustust. Juhul, kui lendu tuleb oodata ööpäev või kauem, tuleb pakkuda reisijale ka hotellimajutust ja transporti hotelli ning lennujaama vahel.

Sõltuvalt lennu tühistamise konkreetsetest asjaoludest (st sellest, kas lennuvedaja suudab ära tõendada, et võttis kasutusele kõik võimalikud meetmed lennutõrke ära hoidmiseks) võib reisijal olla õigus täiendavale hüvitisele. Hüvitise suurus võib olla 250, 400 või 600 eurot reisija kohta, sõltuvalt lennureisi alg- ja lõppsihtkoha vahelisest vahemaast.

Juhul, kui tekib lennutõrge ning lennuvedaja ei paku ise eelpool nimetatud valikuid, tuleb reisijal võtta ise lennuvedajaga esimesel võimalusel ühendust. Juhul, kui lennuvedaja ise reisijaga ühendust võtab ja alternatiive pakub, tuleb reisijal olla valmis koostööks ning püüda leida endale parim võimalik lahendus pakutavate valikute seast.

Head Uudised GoodNews