Avaleht Reis&Puhkus HEA TEADA! Eesti esimene odavbussifirma avalikustas hinnakirja
HEA TEADA! Eesti esimene odavbussifirma avalikustas hinnakirja

HEA TEADA! Eesti esimene odavbussifirma avalikustas hinnakirja

Simple Express  Foto: Simple Express
Simple Express
Foto: Simple Express

Juuni lõpust 1-euroste bussipiletitega turule tulev odavbussifirma Simple Express muudab peatustega liinidel hinnastamise tsoonipõhiseks ja kehtestab bussipileti maksimumhinnaks 5 eurot.

Odavbussiliinidel Simple Expressi nime kasutava Lux Expressi juhatuse esimehe Hannes Saarpuu sõnul on odavbussiliinide hinnapoliitika sarnane odavlennufirmadele. “Kõige esimesena pileti ostnud kliendid saavad kõige soodsama hinna. Täituvuse kasvades kasvab ka pileti hind, kuid sõltumata liinist ei ole see ettevõtte kodulehelt ostes rohkem kui 5 eurot,” selgitas Saarpuu.

Paljude peatustega liinidel muutub hinnastamine tsoonipõhiseks, kus bussipileti maksimumhind sõltub läbitud kilomeetritest. “Esialgu töötasime välja neli hinnatsooni: vahemaad kuni 20 km, 21-50 km, 51-125 km ja üle 125 km. Piletite alghinnad on alati 1 euro, aga maksimumhinnad tsoonide kaupa on vastavalt 1, 2, 4 või 5 eurot,” rääkis Saarpuu.

Kõik toodud hinnad kehtivad pileti ostul Simple Expressi kodulehelt www.simpleexpress.eu. Uued hinnad kehtivad alates 26. juunist, kuid 1-euroseid pileteid saab tänasest osta Simple Expressi kodulehelt kõikidele väljumistele. Simple Express jätkab ka piletite müüki bussides ja bussijaamades, kuid seal tuleb maksta sõltuvalt hinnatsoonist 1-2 eurot rohkem.

Saarpuu sõnul kaasneb piletite müügiga bussijaamades ja bussides täiendavaid otseseid ja kaudseid kulusid, mille katmine on õiglane jätta nendele klientidele, kes just seda osa teenusest kasutavad. “Paindlikkus jääb ka edaspidi üheks meie võtmesõnaks, kuid hinnastamises lähtume kulupõhisusest – klient kes käitub meie jaoks kõige kuluefektiivsemalt, saab edaspidi sõita soodsaima hinnaga,” selgitas Saarpuu.

Bussiettevõtte juhi sõnul toob oktoobrist kehtima hakkavate ühistranspordiseaduse muudatustega kaasnev turumajanduse reeglite laiem kasutuselevõtt Eesti ühistransporti uue ajastu. “Simple Expressi eesmärgiks on uut olukorda ära kasutades pakkuda klientidele suuremate linnade vahel parimat hinda, pöörates jätkuvalt suurt tähelepanu reisijate mugavusele, teeninduse kvaliteedile ja efektiivsusele kogu teenindusprotsessis,” rääkis ta. Veel sel aastal laiendab Simple Expressi tegevust kõikidesse suurematesse Eesti linnadesse ja viib odavbussiliinid ka mitmetele uutele liinidele, kus see varsti lõppeva regulatsiooni tõttu on seni olnud võimatu.

Simple Express odavbussiliinid kuuluvad rahvusvahelise haardega Eesti bussiettevõttele Lux Express, mis preemiumtootena pakub klientidele regiooni kõrgeima teenindusstandardiga reise.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga