Avaleht Nõuanded Google leiutas lahenduse, kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada
Google leiutas lahenduse, kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada

Google leiutas lahenduse, kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada

Family Link
Foto: Family Link

Google andis välja Family Link äpi, mis võimaldab vanematel piirata oma lapse nutiseadme igapäevast kasutusaega, kontrollida tegevusi ning määrata kellaaja, peale mida seade uneajaks automaatselt lukustub.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul võimaldab äpp blokeerida või kinnitada ka laste poolt allalaaditavaid rakendusi. “Kindlasti ei peaks lapse iga tegevuse järgi nuhkima, aga see rakendus annab üldise ülevaate nädala või kuu kaupa, millele laps aega kulutab ning otsustada siis, kas see on mõistlik,” ütles Aron.

“Lisaks laseb rakendus vanematel piirata seadme kasutust, lubades panna paika maksimaalse tundide arvu kui kaua laps võib päevas seadet kasutada ja määrata aja, mil seade uneajaks kinni läheb,” lisas Aron.

Mobiilieksperdi sõnul võib liigne nutiseadmete kasutamine tekitada nii tähelepanu- kui ka sotsiaalseid häireid ning raskendada magama jäämist. “Kui liiga palju aega ekraani taga istuda, siis ei jää lastel ega ka täiskasvanutel lihtsalt aega muudeks asjadeks nagu mängimine, õppimine, suhtlemine või magamine. Vanemad võiks algatuseks iseenda peal sõltuvusilminguid testida ning laadida alla äpi, mis loeb igapäevast netikasutuse aega,” lisas Aron.

Katrin Aroni sõnul läbis Family Link aplikatsioon esmase katseperioodi ning on USA-s tasuta allalaaditav. “Ka mujal maailmas oodatakse seda rakendust pikisilmi ning see jõuab tõenäoliselt lähiajal ka Euroopas kasutusse,” ütles Aron.

Äpp on väljatöötatud ja täies mahus kasutatav uuemate Android-operatsioonisüsteemi versioonidega ja piiratult ka iPhone’iga.

Äpid, mis võimaldavad nutiseadmeid kontrollida.

Seniks kui Google’i äpp pole Euroopas veel saadaval, soovitab Katrin Aron proovida teisi rakendusi, mis Eestis juba toimivad.

Find My Kids – GPS-rakendus, mis võimaldab lapse asukohta jälgida. Kvaliteetne rakendus, mille allalaadimine on tasuta, kuid teenuse kasutamise eest tuleb maksta.

Family Tracker – See äpp kuvab kõiki lähedasi, kes on eelnevalt andnud loa oma asukoha jagamiseks. Äppi on lisatud ka sõnumirakendus, mis kuvab kasutajatele teavitusi. Kui inimene sõnumit ignoreerib, saab panna telefoni valju sireeniga üürgama.

Moment Family – Äpp annab ülevaate, mitu korda päevas, milliseid äppe ja üldiselt kui kaua seadet kasutatakse. Äpiga on võimalik seada päevalimiit ning lülitada seadmed näiteks pere õhtusöögi ajaks välja.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga