Avaleht Huvitav Google kandis Street View’sse esimese Eesti kaubanduskeskuse
Google kandis Street View’sse esimese Eesti kaubanduskeskuse

Google kandis Street View’sse esimese Eesti kaubanduskeskuse

Foto: Marje Essenson

Google jäädvustas oma Street View kaardirakenduse jaoks esimese kaubanduskeskusena seestpoolt Tartus asuva Lõunakeskuse, mis muudab hiigelhoones orienteerumise tükk maad lihtsamaks.

Lõunakeskuse turundusjuhi Piret Vapajeva sõnul on Google’i järgmine suur projekt lisaks tänavatele üles pildistada ka avalike hoonete sisevaated. “Nii saavad inimesed näiteks virtuaalselt külastada mõnda kuulsat muuseumi. Kaubanduskeskuse panoraamvaatega sisekaardi eesmärk on aga aidata külastajatel kiiremini õige sihtkoht leida, ostud ära teha ja edasi liikuda,” rääkis Vapajeva.

Lõunakeskuse sisekaardil on olemas nii 360-kraadine 3D vaade kui poodide ja meelelahutuskohtade tavakaart, mis näitab inimese asukohta ning liikumissuunda. Samuti saab kaardil orienteeruda kaubanduskeskuse erinevatel korrustel.

Vapajeva sõnul on Lõunakeskus suur ala ja üles tuli pildistada enam kui kahe kilomeetri pikkune trajektoor. “Pildistamise tegid aeganõudvaks ja keeruliseks keskuses liikuvad inimesed. Pika säriaja ja särikahvliga pildistades saab küll ilusa pildikvaliteedi, aga liikuvad inimesed jäävad udused, mistõttu tuli tihti pikalt sobivat hetke oodata,” lisas Vapajeva.

Kokku tegi Google’i sertifitseeritud fotograaf Lõunakeskuse Street View jaoks 3156 pilti mahuga ligi 100 gigabaiti. Vaata Lõunakeskuse sisekaarti SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga