Avaleht Reis&Puhkus Estraveli top 10: riigid, kuhu eestlased sel suvel reisivad
Estraveli top 10: riigid, kuhu eestlased sel suvel reisivad

Estraveli top 10: riigid, kuhu eestlased sel suvel reisivad

Kõige rohkem Eesti inimesi on ostnud suvehooajaks reisi Kreekasse, Bulgaariasse või Türki ning uute sihtkohtadena on esikümnesse tõusnud Gruusia ja Tuneesia, näitab Estraveli statistika.

2019. aasta suvehooajaks ette ostetud puhkusereiside esikümme:

1. Kreeka
2. Bulgaaria
3. Türgi
4. Soome
5. Itaalia
6. USA
7. Hispaania
8. Gruusia
9. Tuneesia
10. Portugal

Suvehooaja reisid algavad aprilli lõpus ja kestavad oktoobri keskpaigani.

Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson tõi välja, et esikümnes on mitu üllatavat sihtkohta: „Kreeka 6000 saare hulgas on armastatud sihtkohad Kreeta, Rhodos ja Korfu, millele lisaks on paljud puhkusereisijad avastanud Kreeka mandri ja eelkõige Peloponnesose poolsaare võlu. Uudisena saab sel aastal Kreetale Finnairi otselendudega. Bulgaaria kasuks otsustatakse mitte ainult ilusa ranna ja päikselise ilma tõttu, vaid tegemist on ka ühe soodsama sihtkohaga Euroopas. Türgi uudiseks on aga see, et sel suvel saab lisaks Antalyale sõita otselennuga Alanya Gazipasa lennujaama, mis lühendab oluliselt Alanya hotellides puhkajate transfeeri kestust.“

Ilisson lisas, et kui enamasti pole populaarsete sihtkohtade edetabelis väga suuri muudatusi, siis sel aastal on mitu üllatust. Näiteks on langenud Hispaaniasse reisi ette ostnud inimeste arv 56%, kuid sihtkoht on endiselt esikümnes. Samal ajal on 10 hulka tõusnud esimest korda Gruusia, kuhu on reisi ette ostnud kolm korda rohkem inimesi kui eelmisel aastal samal ajal.

Gruusia populaarsuse kasv on peamiselt tingitud sellest, et kui seni sai sinna liinilendudega, siis sel suvel juunis ja juulis toimuvad kord nädalas Tallinnast algava otselennuga reisid Batumisse. Teine riik, mis tõusnud üle pika aja esikümnesse, on Tuneesia.

„Sel nädalal avasime ka talvereiside müügi,“ sõnas Ilisson. Soodsaima lennupileti saab kaks kuni kuus kuud ette ostes.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga